Autobus do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

Radni powiatowi z Opatowa na ostatniej sesji Rady Powiatu podjęli m.in. uchwałę o dodatkowych kursach linii komunikacyjnych.
Powiatowy Zakład Transportu istnieje od roku i jeździ na 37 liniach komunikacyjnych. Do kursów dołączył bardzo ważny codzienny kurs do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Autobus będzie miał również przystanek pod szpitalem św. Leona w Opatowie. Autobus będzie jechał z Ożarowa przez Opatów, Łagów do Kielc. Mimo powiększającej się liczby kursów, nadal na terenie powiatu opatowskiego są tzw. białe plamy komunikacyjne.
Transportu nie mają mieszkańcy m.in. Teofilowa czy Brzozowej. Kursujący do tej pory m.in. na trasie Ożarów -Ostrowiec Świętokrzyski, przez Brzozową i Teofilów bus firmy Olmas został miesiąc temu zawieszony. A Powiatowy Zakład Transportu nie ma w najbliższym czasie planów puszczenia na tej trasie busa. Nie ma także kursów między powiatami. Mieszkańcy powiatu opatowskiego kursami Powiatowego Zakładu Transportu nie dostaną się do ościennych powiatów, w tym ostrowieckiego, gdzie muszą dojechać do pracy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *