Siatkarki KSZO SMS wygrały i awansowały na 7 pozycję

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Pogoń Proszowice 3:0 (25:9, 25:23, 25:19).

KSZO SMS: Imiełowska, Piotrowska, Jakus, Mich, Kmuk, Klepacz, Rdzanek (libero) oraz Gałczyńska (l), Wiatr, Turek, Ścibisz, Zielińska, Żurawska, Surdy. Trener: Piotr Brodawka.

Ostrowieckie siatkarki udanie rozpoczęły rundę rewanżową. Nie miały żadnych problemów z pokonaniem drużyny z Proszowic. Gdyby tylko utrzymywały koncentrację tak, jak w I secie, to ich wygrana byłaby jeszcze bardziej efektowna i z pewnością wpłynęłaby na poprawę bilansu małych punktów. Nie mniej jednak to zwycięstwo cieszy niezmiernie, tym bardziej, że podopieczne trenera Piotra Brodawki z 12 punktami na koncie awansowały na 7 pozycję, dotychczas najwyższą w rozgrywkach drugoligowych.  

Pogoń okazała się najsłabszym zespołem, jaki gościł w tym sezonie w naszym mieście. W I secie patrząc na grę naszej drużyny ręce same składały się do oklasków. Faktem jest, że rywalki popełniały całą masę błędów, ale właściwie każdy element gry w wykonaniu naszych licealistek funkcjonował bez zarzutu. Punkty zbierały po atakach Martyna Kmuk, Aleksandra Mich i Kaja Klepacz, dorzucały je środkowe Emilia Piotrowska i Kornelia Jakus, a mnóstwo piłek podbijała Wiktoria Rdzanek, co umożliwiało Natalii Imiełowskiej dokładne rozegranie.  Świetnie na zagrywce radziła sobie Martyna Kmuk, która zdobyła pięć punktów w rzędu?

Przebieg drugiego i trzeciego seta był bardzo podobny. Pomarańczowo-czarne uzyskiwały sporą przewagę, później ją traciły, by udowadniać siatkarską wyższość w końcówkach partii. W drugim secie np. prowadziły 16:8, by ? po czerwonej kartce i utracie punktu ? przegrywać 19:20. Z kolei w trzecim secie prowadziły 18:10, ale takiej przewagi nie dowiozły do końca spotkania.

Z pewnością nasza młoda drużyna rozwija się i gra coraz lepiej. Ma na koncie cztery zwycięstwa, wszystkie odniesione  na własnym parkiecie. Za tydzień, również w sobotę, podejmuje wyżej notowany i mający 19 oczek w dorobku zespół Popradu Stary Sącz. Jeśli nasza drużyna chce gonić zespoły z środka tabeli, takie mecze też powinna wygrywać. W najbliższą środę KSZO SMS wybiera się do Krakowa na mecz z Wisłą. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *