Cybex Solution – foteliki klasy premium

Foteliki samochodowe firmy Cybex od lat cieszą się dużym zaufaniem wśród rodziców. W każdym przedziale wagowym, są uważane za bezpieczne i dostosowane do potrzeb dzieci. Każdy producent zachwala swoje produkty. Jednak większą moc mają niezależne opinie. Z reguły są bardziej obiektywne. Dlaczego foteliki Cybex Solution S i-Fx oraz Z i-Fix warto kupić? Czym te dwa modele wyróżniają się pośród podobnych fotelików z kategorii 9-36kg? Czy są tak bezpieczne jak zapewnia producent? Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane poniżej.

Jeden fotelik przez 9 lat

Producent stosując liczne systemy regulujące, skutecznie dopasowuje możliwości tych fotelików do ergonomii dzieci od 3 roku życia. Modele Solution Z i-Fix oraz S i-Fix  zostały zaprojektowane tak, by służyć aż do ukończenia 12 roku życia. Wymienione modele są zgodne z najnowszą regulacją UN R129/03, która określa stosowanie systemów bezpieczeństwa.

Opatentowany odchylany zagłówek

Foteliki samochodowe Solution zostały wyposażone w specjalny odchylany zagłówek. Opatentowany system polega na uniemożliwieniu dziecku opadania główki podczas snu w czasie podróży.  Dzięki  temu, głowa dziecka bezustannie znajduje się w bezpiecznej strefie fotelika. W połączeniu z Systemem Ochrony Bocznej skuteczniej chroni pasażera w czasie kolizji bocznej. Zintegrowanie tych dwóch systemów, skutecznie chroni dziecko w krytycznej sytuacji na drodze.

Kanaliki wentylacyjne w modelach Solution

Foteliki Cybex Solution posiadają specjalny system wentylacyjny, które skutecznie chronią dziecko przed przegrzaniem. Kanaliki, które znajdują się w siedzisku oraz oparciu odprowadzają nadmierną temperaturę na zewnątrz skorupy.

Dwojaki system montażu

Solution są dostosowane do potrzeb dzieci z przedziału 9-36 kg. Takie foteliki montuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa, które w późniejszym okresie, oprócz stabilizacji fotelika zabezpieczają również dziecko. Solution zostały wyposażone dodatkowo w system Isofix, który stanowi solidne zabezpieczenie i wyklucza błędy montażowe.

Maksymalne dopasowanie do ergonomii auta

Dodatkową opcją jest odchylane oparcie, które pozwala na optymalne dopasowanie fotelika do oparcia tylnej kanapy samochodu. A im lepiej dopasowany fotelik do auta, tym większy poziom bezpieczeństwa dziecka podczas podróży.

Foteliki samochodowe Solution marki Cybex pomimo wielu podobieństw mają również kilka różnic. Model Z i-Fix, jako, że powstał później, jest bardziej dopracowany od S i-Fix.

Regulowany nie tylko zagłówek

Zagłówek w foteliku Solution Z i-Fix ma możliwość 12-stopniowej regulacji wysokości, a także automatyczną regulację szerokości. Wraz z dzieckiem „rosną” także ochraniacze w zagłówku. Takie rozwiązanie sprawia, że ten model bez problemu dopasowuje się do ergonomii dziecka od 3 do 12 lat. W tym czasie sylwetka pasażera znacznie się zmienia. Wielostopniowa regulacja gwarantuje maksymalne dopasowanie fotelika do potrzeb dziecka.

4 gwiazdki w ADAC dla Z i-Fix  

Solution Z i-Fix, który powstał jako drugi. Należy do kolekcji Cybex Platinum. Był testowany w prestiżowym teście ADAC, gdzie uzyskał 4 gwiazdki. Podczas testów fotelik był zainstalowany na pasach bezpieczeństwa. To potwierdza, że zastosowane w nim systemy, skutecznie chronią pasażera podczas podróży. S i-Fix nie brał udziału w testach bezpieczeństwa ADAC, ani też w Test Plus.

Wysokiej jakości tapicerka w Z-i-Fix

Różnica między tymi dwoma modelami, polega również na jakości tapicerki. W Solution Z i-Fix została ona wykonana z lepszego tworzywa. W tym modelu producent zadbał o każdy detal. A zatem Solution Z i-Fix oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa potwierdzonego testami, zachwyca również precyzją wykonania. 

Niższa cena modelu S i-Fix

Zakupem, który będzie bardziej korzystny cenowo jest model, który pojawił się na rynku jako pierwszy, czyli Solution S i-Fix. 

Te dwa modele od prestiżowej firmy Cybex cieszą się dużą popularnością. Gwarantują bezpieczną podróż pasażerom aż przez 9 lat, skutecznie dopasowując się do ich potrzeb. 

Więcej o produktach Cybex można przeczytać na stronie http://podlasie24.pl/blok-promocyjny/cybex—wozki-ktore-pokochaly-gwiazdy-3026a.html

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *