Sukces młodej pięściarki KSZO. Nadia Gała z brązowym medalem mistrzostw Polski młodziczek

W Sokółce odbyły się  Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek, Młodziczek i  Młodzików w Boksie. W zawodach wystartowało 134 zawodników z 71 klubów oraz 108 zawodniczek z 68 klubów  reprezentujących  16 Okręgowych Związków Bokserskich. Pięściarka KSZO Nadia Gała została brązową medalistką mistrzostw.

 Do Sokółki trener Eugeniusz Cioch zabrał juniorki Natalię Kaniewską (54 kg) i Natalię Stolarek (48 kg), młodzików Oskara Wielguszewskiego (54 kg) i Filipa Kacałę (57 kg) oraz wspomnianą już młodziczkę Nadię Gałę (57 kg).

Z Sokółki udało się nam przywieźć tylko jeden brązowy medal, który zdobyła Nadia Gała ? informuje nas wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Natalia w półfinale musiała uznać wyższość Kamili Kalacińskiej z KB Champion Włocławek. Oczekiwania  naszych trenerów przed wyjazdem do Sokółki były zdecydowanie większe. Natalia Kaniewska i Natalia Stolarek odpadły w ćwierćfinałach co było swoistą niespodzianką. Natalia Kaniewska po wyrównanej  przegrała z Zuzanną Burczyk z KS Boxing Team Chojnice. Natalia Stolarek natomiast uległa Michalinie Firyn z KS Wisła Tczew. Naszym zawodniczkom zabrakło przysłowiowego sportowego  szczęścia. Na początku roku, kiedy byliśmy świetnie przygotowani do mistrzostw Polski, wprowadzono obostrzenia pandemiczne, zawody zostały odwołane i w efekcie przeniesione na koniec roku. Taka sytuacja zaburzyła nam cały okres przygotowawczy. Patrzymy z optymizmem w 2021 rok. Mamy naprawdę zdolną młodzież oraz doświadczonych trenerów i jak tylko zdrowie pozwoli to na pewno przyjdą kolejne sukcesy sportowe. Dziękujemy gminie Ostrowiec Świętokrzyski za warunki jakie stwarza nam do uprawiania sportu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *