Do Ostrowca Świętokrzyskiego zjeżdżają się najlepsi 14-letni pływacy w Polsce

W dniach od 18 do 20 grudnia 2020 na Pływalni Rawszczyzna odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu.

Choć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, któremu Polski Związek Pływacki zlecił ich organizację, przeprowadził w przeszłości wiele podobnych imprez, to tym razem wyzwanie wydaje się być zdecydowanie większe. Trwająca pandemia i związane z nią obostrzenia narzucone na organizatorów sportowych wydarzeń stawiają przed nimi szereg dodatkowych wymagań, którym muszą w tych szczególnych okolicznościach sprostać.

Niestety, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, zawodów na żywo nie zobaczą kibice. Będę mogli je jednak śledzić za pośrednictwem internetowych transmisji, o które zadbał organizator. Wideo transmisję z Pływalni Rawszczyzna będzie można śledzić na platformie YouTube, a bezpośrednie linki do kolejnych bloków mistrzostw będzie można znaleźć na stronach www.polswim.pl, www.rawszczyzna.mosir.ostrowiec.pl i www.megatiming.pl. Na tych samych stronach będzie można również znaleźć odnośniki do szczegółowego harmonogramu zawodów oraz zamieszczanych bezpośrednio po zakończeniu każdej z konkurencji wyników.

Bloki startowe, z powodu konieczności wprowadzenia ograniczeń ilości uczestników do 150 osób, będą musiały zostać podzielone. I tak? poranne eliminacje będę odbywać się każdego dnia mistrzostw w czterech sesjach, a popołudniowe finały w dwóch (osobno dziewczęta i chłopcy). Po zakończeniu każdej z sesji i opuszczeniu pływalni przez ich uczestników obiekt zostanie zdezynfekowany. To nie jedyne restrykcje, które ?dotkną? młodych pływaków. Każdy z nich będzie miał prawo startu tylko w jednej konkurencji indywidualnej każdego z trzech dni mistrzostwa (w sumie maksymalnie trzy starty), a do wyścigów finałowych awans uzyska tylko najlepsza ósemka (zrezygnowano z przeprowadzania finałów B). Każdy z klubów będzie mógł zgłosić do dwóch drużyn do każdej z konkurencji sztafetowych.

Trenerzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Szymon Kurasiński i Marcin Piliński powołali na ostrowieckie mistrzostwa 11-osobową kadrę. Są to Maja Bielecka, Małgorzata Celińska, Gabriela Górniak, Julia Jonaszek, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Alicja Sulik, Malwina Szafrańska, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan, Miłosz Wiek. Zobaczymy ich w sumie w 33 startach indywidualnych (plus ewentualne starty w blokach finałowych) oraz podczas sześciu startów sztafetowych (po dwie żeńskie drużyny w każdej z trzech konkurencji).

W mistrzostwach weźmie udział w sumie 600 zawodniczek i zawodników ze 148 klubów. Województwo Świętokrzyskie, oprócz gospodarzy zawodów, reprezentowane będą Korona-Swim Kielce (3 osoby, 9 startów indywidualnych), Unia Busko Zdrój (4 osoby, 12 startów indywidualnych), Barakuda Starachowice (7 osób, 17 startów indywidualnych) i Salos Cortile Kielce (1 osoba, 3 starty indywidualne).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *