Trzech nastolatków padło ofiarą rozboju

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 19 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na trzech 15-latkach.

-W dniu 12 grudnia 2020 r. do trzech 15?latków idących jedną z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego podeszło dwóch napastników ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zażądali od nastolatków pieniędzy, grożąc im wrzuceniem do pobliskiej rzeki. Rozbójnicy sami sprawdzili, co chłopcy mają przy sobie. Ostatecznie ich łupem padło 180 złotych, przenośny głośnik oraz e-papieros. Pokrzywdzeni określili straty na łączną kwotę 500 zł.

Ostrowieccy kryminalni już następnego dnia zatrzymali pierwszego z podejrzanych. 22?latek miał przy sobie porcję białego proszku, wstępnie określonego jako amfetamina. Jego 19-letni kompan trafił do policyjnej celi w dniu 16 grudnia 2020 r. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Śledczy wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec obydwu zatrzymanych. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto 22-latek będzie odpowiadał za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *