Zuzanna Kamińska z brązowym medalem mistrzostw Polski juniorek młodszych

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu. W mistrzostwach wzięło udział w sumie 600 zawodniczek i zawodników ze 148 klubów

Trenerzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Szymon Kurasiński i Marcin Piliński powołali na ostrowieckie mistrzostwa 11-osobową kadrę. Znaleźli się w niej: Maja Bielecka, Małgorzata Celińska, Gabriela Górniak, Julia Jonaszek, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Alicja Sulik, Malwina Szafrańska, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan, Miłosz Wiek. Zobaczyliśmy ich w sumie w 33 startach indywidualnych oraz podczas sześciu startów sztafetowych.

W niedzielę cieszyliśmy się z brązowego medalu Zuzanny Kamińskiej, która wywalczyła go na dystansie 200 m st. klasycznym (2.36,22). Zuzia była bliska zdobycia innych medali, gdy dwukrotnie była czwarta ? raz na 50 m st. klasycznym (33,11) i 100 m st. klasycznym (1.12,38).

Dwa czwarte miejsca wywalczyły również nasze sztafety ? 4×200 m st. dowolnym (9.00,59) i 4×100 m st. dowolnym (4.05,01). Obie sztafety popłynęły w składzie: Małgorzata Celińska, Malwina Szafrańska, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska. 5 miejsce natomiast zajęła sztafeta 4×100 m st. zmiennym (4.32,31) w składzie: Alicja Sulik, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Małgorzata Celińska).

Z bardzo dobrej strony pokazała się również Zofia Sadłos. Na dystansie 100 m st. zmiennym była 4 z czasem 1.07,79. Zajęła również 10 miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym (27,83) i 10 miejsce na 50 m st. motylkowym (29,98). Dobre, 12 miejsce zajęła ponadto Malwina Szafrańska na dystansie 800 m (9.49,79). Na uwagę zasługuj również 16 miejsce Małgorzaty Celińskiej na dystansie 200 m st. dowolnym (2.14,18).

Rodzynek w Olsztynie

Od 16 do 20 grudnia na olsztyńskiej Aquasferze reprezentujący KSZO Dominik Bielawa startował w konkurencjach 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem motylkowym w ramach Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. I tak, na dystansie 200 m st. dowolnym sklasyfikowany został na 43 miejscu (1.54,70), na dystansie 400 m st. dowolnym na 26 meijscu (4.04,59), a na dystansie 200 m st. motylkowym popłynął w finale B i zajął 18 miejsce (2.06,14).