Kontrole policjantów i pracowników inspekcji sanitarnej

Ostrowieccy policjanci sprawdzają, czy na terenie naszego powiatu przestrzegane są wprowadzone nowe obostrzenia w związku z pandemia koronawirusa.
Funkcjonariusze zwracają uwagę m.in. na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa, przestrzeganie dystansu społecznego oraz prawidłowe informowanie o maksymalnej ilości klientów w danej placówce handlowej. Sprawdzają również, czy swoją działalność zgodnie z nowym rozporządzeniem ograniczyły galerie handlowe, obiekty sportowe takie, jak kluby fitness i siłownie.
Policjancie prowadzą kontrole w związku z nowymi obostrzeniami wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej. Sprawdzają miejsca i placówki, które nie powinny być otwarte. Przypomnijmy, że do 17 stycznia 2021 roku ograniczono działalność galerii handlowych, hoteli, stoków narciarskich, basenów, siłowni i centrów fitness.
Podczas służby policjanci zwracają uwagę na to, czy przy wejściu do obiektu handlowego umieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie klientów w sklepie, a także czy podejmowane są środki zapewniające przestrzeganie ograniczenia liczby osób robiących zakupy. Kontrolują także środki komunikacji publicznej i osoby odbywające kwarantannę domową.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *