Praca w Szczecinie – ciekawe możliwości i statystyki!

Szczecin to jedno z największych miast w Polsce, które daje naprawdę szerokie spektrum możliwości związanych z pracą. To portowa miejscowość o dużych tradycjach kupieckich i znaczeniu turystycznym. Gdzie najlepiej znaleźć zatrudnienie w Szczecinie, jak wygląda tamtejszy rynek pracy i na co możesz się nastawiać, szukając pracy

W Internecie ogłoszeń o pracę w zachodniopomorskiej stolicy jest naprawdę wiele. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „praca Szczecin”, aby przekonać się o możliwościach tego miasta. Nie warto jednak przeszukiwać wszystkich serwisów. Nie każdy jest wiarygodny, a niektóre po prostu przestarzałe. Pracy w Szczecinie szukaj na portalu Gowork.

Dlaczego akurat tam? Po pierwsze, portal ma osobny dział ogłoszeń pracy w Szczecinie i innych miastach województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie możesz posegregować według branż, pensji czy innych, ważnych dla Ciebie wytycznych. Ogłoszenia są na bieżąco aktualizowane i dodawane. W ten sposób zawsze będziesz miał możliwość sprawdzenia jakie są świeże ogłoszenia o pracę w Szczecinie.

Skoro wiesz już, gdzie szukać zatrudnienia w największym mieście województwa zachodniopomorskiego, sprawdźmy w jakiej profesji znajdziesz tam zatrudnienie!

Zatrudnienie w Szczecinie to szerokie możliwości!

Szczecin daje naprawdę duże pole do popisu dla kandydatów. Zacznijmy od tego, że w mieście działa jednostka straży granicznej. Instytucja ta rekrutuje na różne stanowiska i cały czas szuka kolejnych pracowników. To szansa na bardzo ciekawy zarobek i pracę z możliwością awansu. Oczywiście, poza tym w Szczecinie poszukują też pracowników biurowych, wojskowych, policjantów czy inne osoby związane ze sferą budżetową. Zachodniopomorskie to również spore zapotrzebowanie na lekarzy (szczególnie specjalistów), a więc na pewno znajdziesz tam pracę będąc wykształconym w tej profesji.

Idziemy dalej. Co dla osób, które nie są zainteresowane sferą budżetową? Miasto portowe otwiera możliwości dla działających w branży TLS. Poszukiwani tam są zarówno pracownicy fizyczni, jak i kierowcy zawodowi, spedytorzy, logistycy i działający w pokrewnych zawodach. Połączenie portowe to również szansa dla osób działających w przemyśle stoczniowym, armaturze i podobnych.

Pamiętaj też, że podobnie jak w innych miastach cenieni są fachowcy z branży budowlanej (murarze, hydraulicy, dekarze, architekci, pracownicy fizyczni, wykończeniowcy), mechanicznej (mechanicy samochodowi, elektrycy i elektromechanicy, automatycy i robotyce) czy metalurgicznej (spawacze i zawody pokrewne). Swoją szansę mogą dostać też specjaliści od reklamy, księgowi, copywriterzy.

Jak widzisz, szans na pracę w Szczecinie jest dużo. A jak wygląda tamtejszy rynek pracy w liczbach?

Bezrobocie i średnia płaca w Szczecinie

Na koniec czas, żebyś poznał statystyki rynku pracy w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Stopa bezrobocia według Powiatowego Urzędu Pracy wynosiła na początku roku 2,6 procent. To jeden z najlepszych wyników w kraju. Po pandemii koronawirusa sytuacja nieznacznie się pogorszyła, ale trzyprocentowe bezrobocie to nadal świetna sytuacja dla osób poszukujących zatrudnienia.

Spójrzmy jeszcze na średnią pensję. W 2018 roku (według Głównego Urzędu Statystycznego) średnie wynagrodzenie w Szczecinie wynosiło około 4700 złotych brutto. Na ten moment wynosi ponad 5000 złotych brutto. To wynik o 8 procent lepszy niż w innych miastach województwa i jeden z najlepszych w kraju. Pod tym względem zdecydowanie warto podjąć rękawicę i zacząć pracę w Szczecinie.

Zacznij starać się już teraz!

Przygotuj odpowiednie CV i referencje od dotychczasowych pracodawców. Zwróć uwagę na kursy, które przeszedłeś, certyfikaty i uprawnienia jakie posiadasz. W Szczecinie mogą liczyć się też języki obce. To wszystko skomponuj w swoją aplikację, którą wysyłaj regularnie – do różnych ogłoszeniodawców. Sumienne i systematyczne podejście, połączone z dobrymi kwalifikacjami zaprocentują świetnym i perspektywicznym zatrudnieniem. Już teraz trzymamy za Ciebie kciuki!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *