Starosta opatowski wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości

Starosta opatowski Tomasz Staniek zaszczepił się przeciwko COVID 19 w szpitalu Św. Leona w Opatowie.

Poinformował o tym na swoim profilu Facebook. Wpis już usunął. Póki co pierwszeństwo do szczepionek ma personel medyczny. Starosta nie czekał jednak na swoją kolej. Jego decyzja wywołała oburzenie zarówno opozycji, jak i osób zrzeszonych w PiS. Skutek pochopnej decyzji starosty to jego dzisiejsze wyrzucenie ze struktur PiS.

T. Staniek swoją decyzję tłumaczy tym, że w dniu 31 grudnia 2020 roku zostały zaszczepione wszystkie chętne osoby z grona pracowników szpitala, zostało kilka dawek szczepionek, które musiały być rozdysponowane, aby nie zostały zmarnowane ze względu na krótką trwałość i zbliżający się noworoczny weekend.
-Zgodziłem się przyjąć szczepionkę przede wszystkim dlatego, aby dać przykład innym mieszkańcom, gdyż tylko szczepiąc się jesteśmy w stanie zwalczyć pandemię i wrócić do normalnego funkcjonowania społecznego i gospodarczego – mówi starosta.
Starosta tłumaczył swoją decyzję również tym, że niemal codzienne spotyka się z pracownikami szpitala, a zaszczepienie się pozwoli nie narażać pracowników szpitala na zakażenie się podczas spotkań, które są konieczne do organizacji pracy szpitala.

-Wykluczenie mnie z grona członków  Prawa i Sprawiedliwości przyjmuję z pokorą ? mówi T. Staniek. Będę dalej wspierał linię programową i realizował, już jako starosta bezpartyjny, programy rządowe. 

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Starosta opatowski wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości

 • 3 stycznia 2021 at 07:31
  Permalink

  jak ma honor powinien zrezygnować ze stanowiska

  Reply
 • 4 stycznia 2021 at 18:38
  Permalink

  po publikacjach medialnych np wpoli….pl, mogę stwierdzić, pojęcie honoru jest obce

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *