MCK I MBP zapraszają na ferie online

Już dziś rozpoczynają się ferie zimowe, które w tym roku z uwagi na pandemię przyjmą inną niż dorocznie formułę.
Dlatego też już od dziś Miejskie Centrum Kultury zaprasza na serię warsztatów online, podobnie jak Miejska Biblioteka Publiczna, która przygotowała propozycje w sieci.
– Dzieci przez ostatnie miesiące spędzają głównie czas przed komputerem, ze względu na naukę zdalną, a my w okresie ferii niestety też mogliśmy przygotować tylko propozycje online – mówi dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. -Liczę, że jednak ta forma interaktywnych warsztatów artystycznych się spodoba.
I tak już dziś o godz.10 rozpoczną się warsztaty plastyczne pod hasłem ?Zimowy krajobraz z wyobraźni?, a technikę kolażu przybliży Karolina Falkiewicz. Ona również poprowadzi w piątek o godz.11 zajęcia pt. ?Trochę ruchu- ożywiamy karton?. Znana z ekranów telewizyjnych, chociażby ostatnio ?BrzydUli 2? Katarzyna Maria Zielińska- Jaworska przybliży tajniki aktorstwa już dziś o godz.12 i w czwartek 7 stycznia br. o godz.17. We wtorek i czwartek o godz.11 Stanisław Dunin- Borkowski pokaże, jak dobrze robić zdjęcia. W środę 6 stycznia br. o godz.17 warsztaty ?O glinie? poprowadzi Bartłomiej Kot z Pracowni Rzeźby i Ceramiki MCK.
Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza również młodzież do udziału w warsztatach połączonych z tworzeniem reportażu.
– Zachęcamy do wspólnej zabawy polegającej na nagraniu filmu, który będzie swoistym znakiem czasów, w których żyjemy ? mówi Michał Mendak z MCK, który zajmuje się m.in. montażem i nagrywaniem filmów i poprowadzi te zajęcia. Wszystkie młode osoby będą miały za zadanie nagrać film, który odpowie na pytanie, jaki macie sposób na ferie zimowe w czasie pandemii? Jak spędzacie teraz wolny czas? Później z nadesłanych materiałów będziemy chcieli też wspólnie zmontować reportaż. Firmy, które nie mogą przekraczać 10 minut, należy nadsyłać do 8 stycznia br. na adres promocja@mck.ostrowiec.pl najlepiej za pomocą wetransfer.com. Wówczas też odbędą się warsztaty (8.01. br. godz.14), zaś finalny montaż nadesłanego materiału zaplanowano na 15 stycznia br.
Przypominamy, że zajęcia odbywać się będą wyłącznie w trybie on- line, a więcej szczegółów znaleźć można na kanałach internetowych i mediach społecznościowych MCK.
I tak pierwszy tydzień ferii z Miejską Biblioteką Publiczną przebiegnie pod hasłem ?Ferie z Kubusiem Puchatkiem- konkurs plastyczny?. Szczegóły codziennie na facebooku MBP od godz.11. 5 stycznia br. o godz.10 za pomocą aplikacji Zoom będzie można zobaczyć ?Bajkę o soli? zaprezentowaną za pomocą teatrzyku Kamishibai. W czwartego od godz. 10 gry i zabawy z Kubusiem Puchatkiem. Dzień później o godz.16 slam poetycko-prozatorski on-line. To propozycja bez ograniczeń wiekowych, na które wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie. W sobotę na facebookowym profilu MBK od godz.16 familijna sobota. W przypadku Miejskiej Biblioteki Publicznej również wszelkie szczegóły są dostępne na kanałach internetowych i mediach społecznościowych MBP.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *