Siatkarki KSZO SMS z nadziejami jadą do Krzeszowic

Po przerwie świąteczno-noworocznej drugoligowe rozgrywki siatkarskie zostaną wznowione w najbliższą sobotę, 9 stycznia. Ostrowieckie siatkarki jadą tego dnia do Krzeszowic na mecz z tamtejszym Maratonem.
Spotkanie w Krzeszowicach ma spore znaczenie, przynajmniej z naszego punktu widzenia, na układ tabeli. Będzie się bowiem toczyło o to, która z drużyn, czy KSZO SMS, czy też Maraton będzie po 15 kolejce zajmowała 7 pozycję w tabeli. W I rundzie lepsze okazały się podopieczne trenera Piotra Brodawki, które wygrały z ekipą z Krzeszowic w hali przy ulicy Żeromskiego 3:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby nasze licealistki powtórzyły ten wynik.
Przypomnijmy, że święta na fotelu lidera tabeli grupy 4. spędziły siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego, które lepszym bilansem setów wyprzedzają zawodniczki z Mysłowic. Przed świętami KSZO SMS uległ we własnej hali Popradowi Stary Sącz 0:3, a Maraton Krzeszowice dzięki wygranej 3:0 w Tarnowie odskoczył od strefy spadkowej.
Swoją drogą, ciekawi jesteśmy czy nasza drużyna w nowym roku będzie goniła zespoły z środkowej strefy tabeli. Mamy tu na myśli drużyny z Jarosławia i Krakowa.
Przed nami
15 kolejka (9 stycznia 2021 roku):
*SMS PZPS II Szczyrk – Jedynka Tarnów
*Maraton Krzeszowice – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski
*Poprad Stary Sącz – MKS SAN-Pajda II Jarosław
*Wisła Kraków – Tomasovia Tomaszów Lubelski
*Pogoń Proszowice – AZS UMCS Lublin
*Silesia Volley Mysłowice – pauza

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *