Siatkarki KSZO SMS przegrały w Krzeszowicach i spadły z 7 na 8 miejsce

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV *Maraton Krzeszowice – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:19, 25:22).

KSZO SMS: Imiełowska, Piotrowska, Jakus, Mich, Kmuk, Klepacz, Rdzanek (libero) oraz Gałczyńska (l), Błaszczyk, Turek, Ścibisz, Zielińska, Żurawska, Surdy. Trener: Piotr Brodawka.

Siatkarki KSZO przegrały gładko w Krzeszowicach i spadły z 7 na 8 miejsce w tabeli grupy IV II ligi.

W grze ostrowieckiego zespołu brakowało tym razem pewności. W naszej opinii w wielu akcjach brakowało także odpowiedniej asekuracji. Siatkarki KSZO SMS popełniły również znacznie więcej błędów do rywalek.

Podopieczne Piotra Brodawki słabiej rozgrywały również końcówki poszczególnych setów. W I secie przegrywały tylko 20:21, w II secie 18:22, a w III partii 22:23.

W II secie ostrowczanki prowadziły 4:2, 8:6 i 11:9. Później przeciwniczki doprowadziły do remisu 13:13, a następnie wyszły na prowadzenie 18:15. W kończącej mecz partii KSZO SMS walczył do końca. Przegrywając 15:19 nasz zespół zniwelował straty do stanu 23:22, ale więcej zimnej krwi nie tylko w tej odsłonie seta zachowały gospodynie.

W następnej kolejce rywalkami siatkarek KSZO będą uczennice SMS ze Szczyrku.