Dwa kolejne automaty oraz 6.000 złotych gotówki w rękach policjantów

W dniu 8 stycznia 20201 r., ostrowieccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Kielcach, w jednym z lokali na ternie Ostrowca Świętokrzyskiego, natrafili na dwa nielegalne automaty oraz pieniądze w kwocie blisko 6.000 złotych, pochodzące prawdopodobnie z przestępstwa.

-Urządzenia oraz gotówka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Kielcach ?mo0wi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania.

Ponadto w trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności, pod lokal podjechało auto marki BMW, z którego wysiadł dobrze znany ostrowieckim policjantom 33-latek z gminy Bodzechów. Sprawdzenie mężczyzny w bazie danych wykazało, że nie powinien on kierować autem, gdyż ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.

Wypada dodać, ze w dniu 7 stycznia 2021 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno ?Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli 4 automaty mogące służyć do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz pieniądze w kwocie ponad 7.000 zł, pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *