Waterpolowy Puchar Polski ? kiedy i w jakiej formule? Ostrowieccy waterpoliści gotowi do rywalizacji

Zapowiadaliśmy, że w dniach 16-17 stycznia rozpocznie się runda eliminacyjna Pucharu Polski 2021 w Piłce Wodnej. Tymczasem Komitet Techniczny Piłki Wodnej zdecydował, że zawody zostaną przeprowadzone w innej formule. Otóż, w turnieju finałowym w Gliwicach wystąpią ? po rozstawieniu ubiegłorocznych finalistów – wszystkie zespoły, bez konieczności rozgrywania grupowych terminów eliminacyjnych?Przypomnijmy, że początkowo prawo udziału w ?Final Four?, zaplanowanego w dniach od 30 do 31 stycznia w Gliwicach mieli ubiegłoroczni finaliści, a więc WTS Polonia Bytom i ŁSTW Łódź. O dwa, kolejne, premiowane miejsca awansem do finałowej potyczki rywalizować miały zespoły w dwóch grupach eliminacyjnych, z których awans wywalczy tylko najlepsza.
I tak, w grupie A miały zagrać AZS Uniwersytet Warszawa, Alfa Gorzów Wielkopolski i Neptun Uniwersytet Łódzki, a w grupie B Arkonia Szczecin, Waterpolo Poznań i nasz KSZO. Mecze eliminacyjne w naszej grupie rozgrywane miały być w najbliższy weekend na Pływalni ?Rawszczyzna?. Tak będzie, jeśli nie zostaną dokonane zmiany.
Na turniej finałowy do Gliwic pojedzie więc osiem zespołów. Po rozstawieniu ubiegłorocznych finalistów spotkania zostaną rozegrane w formule ?każdym z każdym?.
Waterpoliści KSZO są gotowi do rywalizacji w Pucharze Polski. Do tych rozgrywek przystąpią w swym najsilniejszym składzie. Wszyscy są zdrowi i sumiennie trenują.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *