Prokurator mówi o zarzutach wobec 46-latka

W dniu 13 stycznia 2020 r. ostrowieccy policjanci interweniowali w sprawie awantury domowej. Prawdopodobnie doszło do kłótni pomiędzy członkami rodziny. Oficjalnie nie została stwierdzona przemoc domowa, nikomu nie założono Niebieskiej Karty. Jednak w jej trakcie przemoc słowną i fizyczną odnotowano wobec dwóch policjantów.

-W trakcie interwencji mężczyzna w wieku 46 lat nie reagował na polecenia funkcjonariuszy policji ?mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Znieważył słownie jednego z policjantów, używając wobec niego słów powszechnie uznanych za wulgarne. Jeśli zaś chodzi o drugiego policjanta, to naruszona została jego nietykalność cielesna.

46-latek usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza oraz naruszenia nietykalności drugiego z nich. Nie został zatrzymany.

-W dniu 15 stycznia 2021 roku wpłynęła do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim sprawa przeciwko Mateuszowi C. podejrzanemu o przestępstwo określone w art. 222 par. 1 Kodeksu karnego i art. 226 par. 1 kk w związku z art. 11 par. 2 kk -mówi Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mówiąc językiem nieprawniczym, to Mateusz C. podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji oraz znieważenie ich.

Mateusz C. był zatrzymany, ale po przedstawieniu mu zarzutów został zwolniony. W tym momencie sprawa jest w toku. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia.

Radny Włodzimierz Sajda powiedział, że sprawa dotyczy jednego z radnych. Ani Prokurator, ani Policja tej informacji oficjalnie nie potwierdziły.

(w, pas)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *