Smartwatch idealny. Czy taki sprzęt istnieje?

Smartwatche, czyli inteligentne zegarki, jeszcze do niedawna nazywane były sprzętami przyszłości. Dziś coraz więcej osób decyduje się na zakup smartwatcha. Jeżeli także to rozważasz, sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując inteligentny zegarek!

Podstawowe funkcje smartwatchy

Decydując się na nabycie smartwatcha, na początku należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in.: z jakim telefonem będę go używać?, wolę sportową czy elegancką stylistykę?, w jakim celu będę go używać?, ile jestem w stanie zapłacić?.

Smartwatche https://www.morele.net/kategoria/smartwatche-732/, w zależności od procenta i przeznaczenia, posiadają wiele różnych funkcji. Jednak każdy smartwatch powinien:

  • posiadać podświetlany, dotykowy wyświetlacz;
  • mieć bezprzewodową łączność Bluetooth;
  • wyświetlać powiadomienia ze smartfona;
  • pokazywać godzinę i datę;
  • posiadać najprostsze funkcje fitness, czyli mierzyć puls i liczyć kroki;
  • być wodoodporny.

Oczywiście wybrany przez nas zegarek powinien być kompatybilny z posiadanym smartfonem.

Wszystkie te funkcje odnajdziemy w smartwatchach za mniej niż 200 zł. Droższe modele dodatkowo posiadają wiele innych funkcjonalności i opcji.

Jak wybrać smartwatcha?

Jeżeli szukamy smartwatcha idealnego, nawet takiego w niskiej cenie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na czas pracy baterii. Dobry zegarek powinien pracować minimum 2-3 tygodnie bez konieczności ładowania baterii. Na rynku znajdziemy jednak też takie modele, których czas między ładowaniami wynosi nawet 2 miesiące.

Kolejną rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę jest wyświetlacz. Powinien on być nie tylko podświetlany, ale przede wszystkim czytelny. W tanich modelach najczęściej wyświetlacze mają 1-1,5 cala. Nie są zbyt wielkie. Decydując się na zakup takiego smartwatcha, powinniśmy zwrócić uwagę na ikonki. Jeżeli są one dobrze zaprojektowane, wszystko będzie czytelne nawet na tak niewielkim wyświetlaczu.

Nawet najtańsze modele inteligentnych zegarków posiadają taki poziom wodoodporności, że nie musimy ich ściągać, idąc pod prysznic. Powinny także wytrzymać pływanie w basenie. Warto wybrać też taki smartwatch, który posiada wymienne paski lub można w nim zastosować pasek od zwykłego zegarka.

Smartwatche z zaawansowanymi funkcjami

Droższe i bardziej zaawansowane modele smartwatchy umożliwiają także płacenie przez NFC, korzystanie z nawigacji, słuchanie muzyki ze Spotify czy sprawdzanie EKG.

Natomiast jeżeli cenisz sobie klasyczną elegancję, warto przemyśleć zakup zegarka hybrydowego. Może posiada on nieco mniej funkcji, ale zdecydowanie wygląda najlepiej.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *