Blisko 250 wniosków w ramach tarczy branżowej

Do 18 stycznia br., Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim wypłacił lokalnym przedsiębiorcom w ramach antykryzysowej tarczy branżowej ponad 775 tys. zł. Nadal można składać wnioski poprzez stronę internetową praca.gov.pl.
Do jesieni przedsiębiorcy mogli się ubiegać o rządową pomoc w ramach czerech form wsparcia. Od grudnia pracodawcy, których dotknęły kolejne jesienne obostrzenia związane z koronawirusem, mogą się starać o finansowe wsparcie w ramach piątej, rządowej linii, nazywanej skrótowo tarczą branżową. O pomoc taką występować mogą mikro i mali przedsiębiorcy.
-Do 18 stycznia br. wpłynęło do naszego urzędu 229 wniosków w ramach tarczy branżowej – informuje Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. -Do 20 stycznia rozpatrzonych zostało 180 wniosków, zaś pieniądze otrzymało 155 przedsiębiorców. Przelaliśmy na wskazane przez nich konta 775 tys. zł. Nadal można składać do nas wnioski, najlepiej poprzez stronę praca.gov.pl.
Najwięcej wniosków wpływa od handlowców oraz z branży gastronomicznej (m. in. restauracje, bary, firmy organizujące imprezy okolicznościowe). Po ilości wniosków widać, że obostrzenia związane z koronawirusem dotknęły sporą grupę lokalnych przedsiębiorców. Mali przedsiębiorcy mogą występować do urzędu o jednorazową dotację z Funduszu Pracy w wysokości 5 tys. zł.
Ogółem od wiosny ubiegłego roku z różnych form wsparcia skorzystało ok. 6 tys. podmiotów z powiatu ostrowieckiego. Poprzez urząd pracy do lokalnych przedsiębiorców wpłynęło ponad 42 mln zł. Najczęściej w formie bezzwrotnych pożyczek dla mikro przedsiębiorców, dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej osób samozatrudnionych, a także dofinansowania do wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach.
Poza tym organizacje pozarządowe i stowarzyszenia mogą się ubiegać o dofinansowanie części kosztów zatrudnionych pracowników.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *