Kolekcjonerskie bilety MZK na aukcji WOŚP

MZK sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim przeznacza na licytację w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowe bilety komunikacji miejskiej z numerami 0000001.

Bilety zwane ?jedynkami? będą nie lada gratką dla kolekcjonerów i pasjonatów komunikacji. Na aukcji znajdą się bowiem bilety jednorazowe o nominale 1,50 zł oraz karnet dziesięcioprzejazdowy o nominale 13,50 zł.

Bilet i karnet zostały wydrukowane w drukarni Polskich Kolei Państwowych S.A. w Krakowie na papierze o gramaturze 80 gr/m?, właściwym dla danej drukarni z włóknami fluoroscencyjnymi widocznymi w świetle UV.

– Za biletami, które MZK przekaże na licytację we współpracy z ostrowieckim sztabem WOŚP, stoi pewna historia. Po zamówieniu druku drukarnia PKP przestała świadczyć usługi druku biletów. W ten sposób dotarła do nas tylko jedna partia zamówienia ? informuje Prezes Zarządu Jarosław Kateusz.

Dlatego spółka musiała zlecić dokończenie druku w drukarni Częstochowskich Zakładów Poligraficznych. W związku ze zmianą wykonawcy projekt graficzny zarówno biletu jak i karnetu uległ niewielkiej zmianie. Spółka zdecydowała się więc na druk ponownie całej serii, zaczynając również od numeru 0000001. Ta niecodzienna sytuacja spowodowała, że MZK weszła w posiadanie drugiego zestawu tzw. ?jedynek?. Z punktu widzenia kolekcjonerskiego będzie to zapewne okazja do wzbogacenia zbiorów i kolekcji o bilety, za którymi kryje się ta konkretna historia.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *