Najdroższy trening Nordic Walking w Polsce wsparł WOŚP. Po prostu Remigiusz ?Szczepan? Woźniak

Nordic Walking to ostatnio bardzo popularna forma aktywności, która poprawia jakość zdrowia, zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym, podnosi poczucie naszej wartości oraz jest fantastycznym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu. Na początku 2020 roku Fundacja Wychowanie przez Sport uruchomiła działania pod szyldem ChodzęBoLubię. Spotkania sympatyków spacerów z kijkami odbywają się już w 30 miejscach w Polsce.

ChodzęBoLubię w Ostrowcu Świętokrzyskim?.

ChodzęBoLubię w naszym mieście przyciąga coraz więcej chętnych. Spotykamy się w każdy wtorek i po profesjonalnej rozgrzewce prowadzonej przez trenera CBL Ostrowiec Świętokrzyski Remigiusza Woźniaka, każdy w swoim tempie, wybierając stosowną dla siebie trasę, maszeruje z kijami, ćwicząc technikę i poprawiając kondycję.

CBL nazywane przez ostrowieckich członków CBLove, to nie tylko treningi, to cykliczne spotkania z fantastycznymi ludźmi o różnych profesjach, zainteresowaniach oraz możliwościach. CBL scala ludzi i ?ładuje akumulatory?. Nie tylko chodzimy wokół stawu na Gutwinie, pokonujemy różne trasy w lesie,  ale także chodzimy szlakami Gór Świętokrzyskich. Jest wspaniale. Na treningi przyjeżdżają osoby z Bałtowa, Opatowa, Sienna.

Skąd taki zapał?

 Prawdą jest, że aby regularnie chodzić na zajęcia należy zorganizować czas, należy chcieć wykonywać wysiłek fizyczny i bez względu na pogodę oraz porę dnia wyjść spod kocyka, zabrać kije i przybyć na trening.

Nie jest to trudne, a dlaczego? Głównie dlatego, że Remigiusz Woźniak jest nietuzinkową postacią, która scala ludzi bez względu na wiek, niepełnosprawność oraz możliwości. Każde zajęcia mają swoją niespodziankę. Każdy ma szansę korzystać z rad dotyczących techniki, wyboru kijków, profesjonalnego stroju od najbardziej empatycznego trenera w Polsce.

CBL wsparło WOŚP?

Oczywiści nie mogło zabraknąć CBL Ostrowiec Świętokrzyski na 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, sytuacja covidowa sprawiła, że uczestnicy nie mogli razem zmierzyć się z trasą, ale każdy z członków CBL wykupił pakiet startowy, przeszedł ?swoje? oraz dodatkowo zasilił puszki wolontariuszy. Ale to nie wszystko?

Najdroższa lekcja Nordic Walking w Polsce?

ChodzęBoLubię Polska ogłosiło aukcje we wszystkich miejscach, gdzie odbywają się CBL-owe spacery z kijami, które mają zasilić WOŚP. Do wylicytowania był indywidualny trening ChodzęBoLubię, a w przypadku naszego miasta indywidualny trening z Remigiuszem Woźniakiem.

Trening został wylicytowany za kwotę? uwaga!… 1300 zł., które oczywiście zasiliły WOŚP.

-To nie przypadek, że w naszym mieście odbędzie się najdroższy trening Nordic Walking w Polsce. To zasługa obu stron? – informuje nas Małgorzata Chrzanowska z CBL Ostrowiec Świętokrzyski.  -Z jednej widzimy ludzi o ogromnym sercu, którzy licytując pomagają, a z drugiej stoi Remigiusz Woźniak, który ma w sobie ogromne pokłady empatii, energii oraz zaangażowania. Dzięki takim osobom jak Remigiusz, niemalże 60 osób, bo tyle czasem przychodzi na zajęcia CBL, ma świetnie zorganizowany czas, który pozytywnie wpływa na zdrowie, zadowolenie oraz poczucie własnej wartości. Właśnie dzięki Trenerowi, CBL mógł wesprzeć ?małą cegiełką? tak ważną inicjatywę jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Teraz tylko został indywidualny trening z osobą, która wygrała aukcję, a dzięki temu pomogła. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały czas dla obu stron, a dla nas ogromna lekcja empatii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *