Jak młodzi piłkarze ręczni KSZO poradzili sobie w ćwierćfinale mistrzostw Polski?

W dniach od 5 do 7 lutego juniorzy KSZO startowali w Zamościu w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W Zamościu rywalizowali z zespołami Stali Mielec, Padwy Zamość i Kusego Kraków.
-W rozgrywkach ligi świętokrzyskiej zajęliśmy trzecie miejsce i nasz udział w turnieju ćwierćfinałowym był możliwy dzięki przydzieleniu dzikiej karty ? mówi trener, Tomasz Radowiecki. ?Otrzymaliśmy ją z racji tego, że nasze województwo, jeśli chodzi o piłkę ręczną, należy do najmocniejszych w kraju, a ekipa VIVE co roku zdobywa medale w tej grupie wiekowej.
-Niestety, nie udało nam się nawiązać równorzędnej walki z Padwą, która jest faworytem grupy, w której rywalizujemy ? mówił nam już po inauguracyjnym spotkaniu trener, Jacek Wziątek. ?Wydaje mi się, że Padwa jest także poza zasięgiem zespołów z Mielca i Krakowa.
Po drugim dniu zawodów mieliśmy lepsze humory, bo nasi młodzi szczypiorniści pokonali mielecką Stal. Mecz był zacięty i wyrównany, a o sukcesie zdecydowała ostatnia, skuteczna akcja spotkania. Po kolejnej wygranej Padwy wiedzieliśmy też, że w niedzielnym spotkaniu z krakowskim Kusy KSZO zagra o pełną pulę, czyli drugie, premiowane awansem do półfinału miejsce w Zamościu.
Wynik meczu ze Stalą oscylował wokół remisu. W I połowie przegrywaliśmy 4:6, ale wygrywaliśmy 10:9 i remisowaliśmy 9:9. W II połowie cały czas jedną bramka prowadziła Stal. W 53 min. przegrywaliśmy już 20:24, ale KSZO w 57 min. doprowadził do remisu i wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. W 59 min. był znów remis 25:25, a następnie -niczym w kalejdoskopie – to Stal objęła prowadzenie. W 60 min. popisał się jednak sporym wyczynem Jakub Dzik, który zachował sporo spokoju w decydujących akcjach, zdobył dwie bramki z rzędu, pieczętując tym samym zwycięstwo.
W niedzielę więc o awansie do półfinału MP decydował mecz z Kusym Kraków. Niestety, nasi młodzi piłkarze ręczni popełnili zbyt wiele błędów własnych, by móc liczyć na zwycięstwo. Przez pięć minut drugiej połowy grali, jak z nut, zmniejszając straty do stanu 16:19, ale później wrócili do gry błędów, w której po stracie piłki rywal mógł wyprowadzać wiele kontrataków, a i zmęczeniem turniejem też dało znać o sobie…
Nasz zespół w zamojskiej hali OSiR z jednym zwycięstwem na koncie uplasował się na trzeciej pozycji. Awans wywalczyły ekipy Padwy i Kusego. Dla podopiecznych trenerów Tomasza Radowieckiego i Jacka Wziątka występy w Zamościu na pewno będą świetną lekcją handballu. Pozwoliły na zebranie kolejnych, sportowych doświadczeń.
Oto wyniki meczów ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej.

*MKS Padwa Zamość ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 38:25 (17:8).
KSZO: Bartłomiej Sieniek, Michał Kot ? Jakub Kasprowicz 2, Mateusz Świstak 1, Karol Chuchała 1, Michał Sieniek, Wiktor Kłonica 2, Sylwester Kondras 1, Jakub Dąbrowski, Igor Sawicki, Kacper Kuc 3, Giorgio Boumaza 2, Filip Nowak 3, Mikołaj Król 3, Jakub Dzik 4, Bartosz Kościk 3. Trenerzy: Tomasz Radowiecki, Jacek Wziątek.
Kary: 10 min. Karne 3/2.

*Kusy Kraków – Stal Mielec 36:31.

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Stal Mielec 27:26 (11:12).
KSZO: Bartłomiej Sieniek, Michał Kot ? Jakub Kasprowicz 7, Mateusz Świstak, Karol Chuchała 3, Michał Sieniek 6, Wiktor Kłonica 6, Sylwester Kondras, Jakub Dąbrowski, Igor Sawicki, Kacper Kuc, Giorgio Boumaza, Filip Nowak, Mikołaj Król, Jakub Dzik 4, Bartosz Kościk 1. Trenerzy: Tomasz Radowiecki, Jacek Wziątek.
Kary: 8 min. Karne: 5/2

*MKS Padwa Zamość – Kusy Kraków 33:24 (15:9).

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Kusy Kraków 24:35 (11:18).

KSZO: Bartłomiej Sieniek, Michał Kot ? Jakub Kasprowicz 5, Mateusz Świstak 2, Karol Chuchała, Michał Sieniek 6, Wiktor Kłonica 5, Sylwester Kondras 1, Jakub Dąbrowski, Igor Sawicki 1, Kacper Kuc 1, Giorgio Boumaza, Filip Nowak, Mikołaj Król, Jakub Dzik 3, Bartosz Kościk. Trenerzy: Tomasz Radowiecki, Jacek Wziątek.