BWA zaprasza znów do swych wnętrz. Sztuka, która uzdrawia

Biuro Wystaw Artystycznych mieszczące się w Ostrowieckim Browarze Kultury, po długiej przerwie otworzyło się dla mieszkańców miasta, powiatu i przyjezdnych gości.
W czasie kiedy galeria była zamknięta, wystawy można było oglądać online. Obecnie na ścianach BWA można podziwiać prace dwóch artystów – Sławomira Marca i Marcina Berdyszaka. Wystawa ?Razem i osobno? dostępna będzie do 20 lutego br.
Ci, którzy zechcą odwiedzić Biuro Wystaw Artystycznych indywidualnie, mogą to zrobić od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 17 oraz w soboty i niedzielę od 11 do 15. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt z pracownikami galerii w celu ustalenia terminu zwiedzania wystawy.
– Biuro Wystaw Artystycznych podobnie jak inne galerie sztuki zostało odmrożone- przypomina dr Artur Bartkiewicz z BWA. Można nas odwiedzić z zachowaniem reżimu sanitarnego. A jednocześnie w naszych wnętrzach zgodnie z wytycznymi może przebywać 30 osób. Nie proponujemy jak na razie warsztatów artystycznych. Zdaniem Artura Bartkiewicza obecnie prezentowana w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawa ?Razem i osobno? jest prezentacją szalenie ciekawą.
– Stanowi ona konglomerat dwóch zupełnie różnych postaw twórczych, a łączącym elementem jest fakt wspólnej przyjaźni jeszcze z czasów studenckich- uważa. Niektóre prezentowane prace prof. Marcina Berdyszaka zostały po raz pierwszy upublicznione, przez co wystawa zyskuje dodatkowy aspekt. Z kolei prof. Sławomir Marzec stworzył obrazy użytkowe, które w takim wymiarze również nie doczekały się swej prezentacji. Obydwaj panowie byli zaskoczeni tym, że wystawa dwóch postaw twórczych, tak dobrze ze sobą zagrała.
Ta prezentacja, jak uważa Artur Bartkiewicz, jest czymś wyjątkowym dla wszystkich tych, którzy są złaknieni kontaktu ze sztuką przez pandemię i kolejne lockdowny.
– Obrazy użytkowe prezentowane przez prof. Sławomira Marca są pracami, które mają za zadanie służyć negatywnym zjawiskom, które doświadczamy- mówi. Jest np. ? Obraz na ożywcze wątpliwości?, czy ?Obraz przeciw bredzeniu?. Zakładając, że sztuka ma właściwość, iż może doprowadzić do ozdrowień, zapraszamy wszystkich nieprzekonanych, aby owe prace zobaczyli.
Na 26 lutego br. w BWA zaplanowano wernisaż wystawy z Pracowni Komunikacji Intermedialnej z ASP w Warszawie od prof. Krzysztofa Olszewskiego.
fot. Wojtek Mazan

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *