Jest lepiej, ale?

Śniegowe zaspy skutecznie sparaliżowały przemieszczanie się ulicami. Niektórzy kierowcy, nie mogąc pokonać śniegowych zasp, rezygnowali z wyjazdów. Podobnie było na przejściach dla pieszych i chodnikach. Mieszkańcy z trudem pokonywali śniegowe przeszkody. W redakcji rozdzwoniły się telefony. Ludzie zgłaszali problemy z przemieszczaniem się spowodowane nieodśnieżonymi ulicami. Służby drogowe nie nadążały z dotarciem do wszystkich miejsc. Dziś jest już nieco lepiej. Odśnieżone są drogi i główne ciągi pieszych.  Lepiej sytuacja wygląda też  na osiedlowych przejściach, gdzie jeszcze wczoraj trudno było przebrnąć przez zasypane odcinki. Jednak śnieżne zaspy wciąż zalegają na wysepkach, co uniemożliwia bezpieczne przejście, szczególnie starszym osobom. 

– Pług odśnieżył jezdnię, natomiast zgarnięty śnieg zalega na przejściu. Młody człowiek, to jeszcze przeskoczy, a starszy? Nie wiele brakowało, a wywinąłbym orła, że nie byłoby co zbierać. Zaspy na przejściu przy ul. Radwana są po kostki. Co roku zima nas zaskakuje -mówi jeden z czytelników.

Do redakcji dzwonią także  mieszkańcy bocznych ulic. Nie wszędzie dziś da się wjechać. Problemy zgłaszano na ul. Akacjowej i ul. Kruczej. Jak udało nam się ustalić, służby drogowe sukcesywnie usuwają śnieg i udrażniają przejścia. Byle do wiosny?.  

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Jest lepiej, ale?

 • 9 lutego 2021 at 18:00
  Permalink

  a co robią żołnierze WOT w Ostrowcu ?

  Reply
  • 10 lutego 2021 at 13:49
   Permalink

   Oni nie są od tego 🙂 Biorą hajs za bycie w „gotowości”. 600+ za partyjną bojóweczkę, he he 🙂 Do tego wielokrotnie spotykana buta, spowodowana przynależnością do tej paramilitarnej formacji. To taka straż miejska w wersji wojskowej.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *