Tu będzie centrum kultury

Jeszcze w tym roku planowane jest stworzenie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie budynku po dawnej szkole przy. ul. Fabrycznej w Kunowie.
Odkąd wyprowadził się ostatni najemca, obiekt stoi pusty. Kilkanaście lat temu mieścił się tutaj zespół szkół zawodowych, jednak reforma oświaty oraz niż demograficzny spowodowały jego likwidację, a budynek powiat ostrowiecki przekazał gminie Kunów za przysłowiową ?złotówkę?.
Przez ten czas nikt nie miał pomysłu na jego zagospodarowanie. Zrodził się on w tej kadencji.
-Będzie to jedna z największych inwestycji w gminie. W miejscu dawnej szkoły planujemy utworzenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu z prawdziwego zdarzenia, gdzie będą mogły być realizowane zadania w tym zakresie, a tak że mieszkańcy będą mogli rozwijać swoje pasje. Obecnie będziemy przygotowywać projekt, nieruchomość została też wpisana do planu rewitalizacji, dzięki temu będziemy mogli aplikować o środki zewnętrzne dla tej inwestycji ? przyznaje Lech Łodej, burmistrz Kunowa.
Obecnie działania kulturalne prowadzą Gminna Biblioteka wraz z Gminnym Centrum Informacji. Jednak ich siedziba nie pozwala na organizowanie imprez dla dużej liczby osób. Tak naprawdę gmina Kunów nie ma ośrodka, który w szerokim zakresie mógłby realizować potrzeby kulturalne mieszkańców. W budynku dawnej szkoły planowane jest utworzenie sali teatralno -kinowej, ale także warsztatów terapii zajęciowej dla osób z niepełnosprawnościami, klubu seniora oraz strefy dla młodzieży i strefy sportowej. Obecnie z części pomieszczeń korzysta klub sportowy ?Gryf?. W centrum będzie możliwość organizowania koncertów, wystaw oraz imprez integracyjnych dla mieszkańców.
Projekt będzie zawierał nowoczesne rozwiązania techniczne, z wykorzystaniem fotowoltaiki. Jego koszt to około 40 tysięcy. Natomiast wartość całej inwestycji szacowana jest na około 6 mln.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *