Przyjazne wnętrza i nauka eko zasad w Publicznym Przedszkolu nr 21 (zdjęcia)

Publiczne Przedszkole Nr 21 w Ostrowcu Świętokrzyskim od lat jest jednym z liderów wśród placówek oświatowych pod względem zaangażowania w działania proekologiczne i kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci oraz ich opiekunów. W placówce cyklicznie organizowane są wydarzenia, konkursy, czy warsztaty o tematyce związanej z ekologią. Mowa tu m.in. o Festiwalu Recykligu, Dniu bez śmiecenia, czy wiosenno/ jesiennych piknikach ekologicznych. Przedszkole Nr 21 to również laureat ogólnopolskich plebiscytów i konkursów ekologicznych. Może pochwalić się nagrodą ?Czarodziejskie drzewo? za wieloletnią realizację programu Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja. W placówce został wypracowany i realizowany jest Kodeks Młodego Ekologa.

DSCF2032
DSCF2037
DSCF2039
DSCF2043
DSCF2050
DSCF2055
DSCF2056
DSCF2058
DSCF2059
DSCF2063
DSCF2093
previous arrow
next arrow
DSCF2032
DSCF2037
DSCF2039
DSCF2043
DSCF2050
DSCF2055
DSCF2056
DSCF2058
DSCF2059
DSCF2063
DSCF2093
previous arrow
next arrow

Obecnie placówka wszystkie te aktywności może realizować w nowych estetycznych wnętrzach. W minionym roku kompleksowy remont objął między innymi największą salę, ale także łazienki, klatkę schodową, korytarz na piętrze oraz wymianę stolarki drzwiowej. Ponadto wymieniono meble w szatniach oraz stworzono praktycznie nowy, kolorowy i bezpieczny plac zabaw w ogrodzie. Przeprowadzony remont kosztował. Blisko 140 000 zł.

? Jako Gmina mamy przyjemność wspierać wszystkie osiem przedszkoli ? mówi prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. W każdej z placówek co roku pojawiają się nowe pomoce dydaktyczne, regularnie przekazujemy także pieniądze na remonty. Dzisiaj mamy okazję zobaczyć jaki efekt przyniósł remont wykonany pod koniec ubiegłego roku w Publicznym Przedszkolu nr 21 na osiedlu Stawki. Nasi najmłodsi mieszkańcy mają doskonałe warunki do zabawy i nauki. Na ręce pani dyrektor składam serdeczne podziękowania za wyjątkowy zespół pracowników i współpracowników. Jako miasto inwestujemy w edukacje i ekologię. To młode pokolenie uczy starszych właściwych postaw w obszarze ochrony środowiska. Działania prowadzone są wielopłaszczyznowo, przy wykorzystaniu różnych metod edukacyjnych oraz kanałów informacyjnych. Realizowane  kampanie skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu lokalnych mediów, wykonaniu materiałów edukacyjnych oraz obejmowały e-konkursy.

Dyrektor PP Nr 21 Dorota Kosiarz z dumą prezentowała efekty przeprowadzonego remontu oraz ustawione przed budynkiem nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w kształcie kredek.

-Każda nasza sugestia skierowana do pana prezydenta dotycząca zakupów pomocy dydaktycznych czy remontów nie pozostaje bez echa ? mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 21 Dorota Kosiarz. ? To wsparcie od Gminy otrzymujemy. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy szatnie, łącznie z wymianą mebli w tych pomieszczeniach. Zostały także wyremontowane klatka schodowa, korytarz duża sala przedszkolna oraz łazienki. Zostały wymienione wszystkie drzwi.

O nowych pojemnikach, które staną również przed innymi, gminnymi placówkami przedszkolnymi poinformował Piotr Mazik ? zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej.

? Dokonaliśmy zakupu 8 kompletów pojemników, po jednym komplecie dla każdego przedszkola ? mówi zastępca Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Piotr Mazik. Tego typu inwestycje mają na celu uczyć młode pokolenie właściwego podejścia do gospodarki odpadami i odpowiedniej ich segregacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *