Przyjazne wnętrza i nauka eko zasad w Publicznym Przedszkolu nr 21 (zdjęcia)

Publiczne Przedszkole Nr 21 w Ostrowcu Świętokrzyskim od lat jest jednym z liderów wśród placówek oświatowych pod względem zaangażowania w działania proekologiczne i kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci oraz ich opiekunów. W placówce cyklicznie organizowane są wydarzenia, konkursy, czy warsztaty o tematyce związanej z ekologią. Mowa tu m.in. o Festiwalu Recykligu, Dniu bez śmiecenia, czy wiosenno/ jesiennych piknikach ekologicznych. Przedszkole Nr 21 to również laureat ogólnopolskich plebiscytów i konkursów ekologicznych. Może pochwalić się nagrodą „Czarodziejskie drzewo” za wieloletnią realizację programu Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja. W placówce został wypracowany i realizowany jest Kodeks Młodego Ekologa.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Obecnie placówka wszystkie te aktywności może realizować w nowych estetycznych wnętrzach. W minionym roku kompleksowy remont objął między innymi największą salę, ale także łazienki, klatkę schodową, korytarz na piętrze oraz wymianę stolarki drzwiowej. Ponadto wymieniono meble w szatniach oraz stworzono praktycznie nowy, kolorowy i bezpieczny plac zabaw w ogrodzie. Przeprowadzony remont kosztował. Blisko 140 000 zł.

– Jako Gmina mamy przyjemność wspierać wszystkie osiem przedszkoli – mówi prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. W każdej z placówek co roku pojawiają się nowe pomoce dydaktyczne, regularnie przekazujemy także pieniądze na remonty. Dzisiaj mamy okazję zobaczyć jaki efekt przyniósł remont wykonany pod koniec ubiegłego roku w Publicznym Przedszkolu nr 21 na osiedlu Stawki. Nasi najmłodsi mieszkańcy mają doskonałe warunki do zabawy i nauki. Na ręce pani dyrektor składam serdeczne podziękowania za wyjątkowy zespół pracowników i współpracowników. Jako miasto inwestujemy w edukacje i ekologię. To młode pokolenie uczy starszych właściwych postaw w obszarze ochrony środowiska. Działania prowadzone są wielopłaszczyznowo, przy wykorzystaniu różnych metod edukacyjnych oraz kanałów informacyjnych. Realizowane  kampanie skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu lokalnych mediów, wykonaniu materiałów edukacyjnych oraz obejmowały e-konkursy.

Dyrektor PP Nr 21 Dorota Kosiarz z dumą prezentowała efekty przeprowadzonego remontu oraz ustawione przed budynkiem nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w kształcie kredek.

-Każda nasza sugestia skierowana do pana prezydenta dotycząca zakupów pomocy dydaktycznych czy remontów nie pozostaje bez echa – mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 21 Dorota Kosiarz. – To wsparcie od Gminy otrzymujemy. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy szatnie, łącznie z wymianą mebli w tych pomieszczeniach. Zostały także wyremontowane klatka schodowa, korytarz duża sala przedszkolna oraz łazienki. Zostały wymienione wszystkie drzwi.

O nowych pojemnikach, które staną również przed innymi, gminnymi placówkami przedszkolnymi poinformował Piotr Mazik – zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej.

– Dokonaliśmy zakupu 8 kompletów pojemników, po jednym komplecie dla każdego przedszkola – mówi zastępca Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Piotr Mazik. Tego typu inwestycje mają na celu uczyć młode pokolenie właściwego podejścia do gospodarki odpadami i odpowiedniej ich segregacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *