Zmysłowy świat Vi Keeland

Literatura erotyczna skierowana do kobiet wbrew pozorom nie jest wynalazkiem XXI wieku – od dawna wiele wydawnictw pozwalało tysiącom czytelniczek z rumieńcem na policzkach na dyskretne zagłębianie się w gorące, romantyczne historie. Nie da się ukryć, że słynne “50 twarzy Greya” miały wpływ na kierunek, jakim podążyła współczesna literatura erotyczna. Postać niegrzecznego, ale zabójczo przystojnego głównego bohatera, który do czerwoności rozpala wyobraźnię wielu kobiet, pojawia się jednak nie tylko w sławnej powieści E. L. James. Każdemu, kto chciałby poznać inne, przyprawiające o zawrót głowy historie, polecamy twórczość Vi Keeland.

Kim jest Vi Keeland?

Vi Keeland należy do jednej z najbardziej poczytnych amerykańskich pisarek. Chociaż przez lata trudniła się wyłącznie pracą znakomitej adwokat w prestiżowej kancelarii, sławę na całym świecie przyniosły jej romantyczne, erotyczne powieści. Zadebiutowała w roku 2013 książką “First Thing I See” i już od tamtej pory jej kariera nabrała niebywałego rozpędu. Vi Keeland napisała bowiem przeszło 25 powieści, z których wiele znalazło się na listach bestsellerów m.in. “USA Today” oraz “New York Timesa”. 

Pisarka gorących romansów sama zresztą może pochwalić się historią romantyczną niczym z powieści; los sprawił bowiem, że poślubiła ukochanego, z którym znała się jeszcze w dzieciństwie. Ich przyjaźń, a w końcu także miłość przetrwały wiele przeciwności i z pewnością dały Vi Keeland inspirację dla jej coraz to nowych, romantycznych historii. 

Prócz kariery pisarskiej oraz adwokackiej, Keeland w pozostałym jej, wolnym czasie zajmuje się podróżami oraz czytaniem – sama przyznaje, że ciężko ją napotkać bez powieści w ręku. 

Od czego rozpocząć przygodę z Keeland? 

Początkującym czytelnikom trudno jest polecić, od której książki powinni rozpocząć przygodę z twórczością Keeland. Jest ona bowiem niezwykle płodną pisarką, a każda jej kolejna książka warta jest uwagi. Niemniej, na pewno powinno się poświęcić szczególne zainteresowanie jej cyklom powieściowym. 

Dla wielbicielek twórczości romantycznej, które jednocześnie nie stronią od wątków sportu, polecamy cykl “MMA fighter”. Także nieco krótsza, bo zaledwie dwutomowa seria “Na scenie” z pewnością rozpali wyobraźnię niejednej osoby, która lubi literaturę romantyczną z wątkiem wielkiej sławy i występów scenicznych. Vi Keeland ma w swoim dorobku także kilkanaście pojedynczych historii. Jedna z nich wkrótce ukaże się w księgarniach – premiera “The Rivals. Rywale” już 24 marca. Zarówno wieloletnie fanki, jak i Panie dopiero rozpoczynające przygodę z Keeland mogą zacząć zacierać ręce, gdyż pierwsze recenzje wskazują, że zapowiada się niezwykle interesująca i zmysłowa historia. 

Niezależnie od której powieści Vi Keeland rozpocznie się przygodę, nie ma mowy o rozczarowaniu – jej książki są w stanie pochłonąć absolutnie każdego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *