Dwie osoby śmiertelnie potrącone przez pociąg

W dniu 13 lutego 2021 r., o godz. 21.25, w Jasicach, w rejonie nieczynnej stacji kolejowej, w powiecie opatowskim, doszło do potrącenia przez pociąg pospieszny relacji Warszawa Zachód ? Przemyśl Główny dwóch osób.
-W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniósł 63-latek i 63- latka ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Obie ofiary pochodziły z powiatu opatowskiego. Na miejscu policjanci wykonali czynności pod nadzorem prokuratora.
59-letni maszynista był trzeźwy. W pociągu podczas zdarzenia podróżowało 16 osób. Zapewniona została im komunikacja zastępcza. Wstępne informacje wskazują na to, że dwie osoby przechodziły przez tory w miejscu niedozwolonym. Dokładne przyczyny tej tragedii będą dopiero ustalane.


Na miejscu zdarzenia byli strażacy z Opatowa, a także z jednostek ochotniczych w Ożarowie, Gierczycach i Stodołach, którzy zabezpieczali i oświetlali miejsce wypadku.
Tragedia z Jasic popsuła humory kolejarzom, którzy niedawno informowali o kilkunastoprocentowym spadku liczba wypadków na przejazdach kolejowo -drogowych. Rok 2020 był bowiem najbezpieczniejszym w historii PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Jak poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., o 23 zdarzenia zmniejszyła się liczba wypadków na przejazdach kolejowo -drogowych z udziałem kierowców w 2020 r. w porównaniu z 2019 r.
Niebezpieczne zdarzenia na przejazdach w 99 proc. wynikały z niezachowania ostrożności przez kierowców, brawury i łamania przepisów. W 2020 r. było 140 zdarzeń na przejazdach kolejowo -drogowych. To o 14% mniej niż rok wcześniej, gdy odnotowano 163 zdarzenia. W 2019 r. zginęło 37 osób, a w 2020 mniej, bo 32 osoby. 
fot. KPP Opatów 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *