Pierwsze seanse kina w browarze

Za nami pierwsze dni funkcjonowania kina w Ostrowieckim Browarze Kultury. Najwięcej widzów zgromadziła komedia ?Palm Springs?, która wyświetlana jest na seansach przedpremierowych, jak na razie tylko w weekendy.
Od wtorku na ekran ostrowieckiego kina wróciły seanse filmów ?After 2? (godz.20) oraz ?Mulan? (godz.17.30). Bilety są dostępne przed seansami w cenie: 18zł.- normalny; 16zł.- ulgowy; 14zł. ? tani wtorek, karta dużej rodziny (wejście od strony straży pożarnej).
Przypomnijmy, że nowoczesna sala kinowa w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury dysponuje 120 miejscami (zgodnie z obostrzeniami dostępna będzie połowa z nich), trzeba dodać, że bardzo wygodnymi, bowiem zastosowano sprawdzone na światowym rynku fotele marki Figueras. Jest też olbrzymi ekran o podstawie, aż 13 metrów, a także system dźwięku w systemie Dolby Surround 7.1. Cześć elementów sali z projektorem cyfrowym została przeniesiona z dotychczasowej lokalizacji przy Alei 3 Maja, gdzie trwa remont.
– Choć multipleksy nie otwierają się 12 lutego br., ale my zdecydowaliśmy się na odmrożenie kina z uwagi chociażby na walentynkowy weekend – mówił dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. Zgodnie z wytycznymi możemy przyjmować na seanse publiczność, która zajmować będzie na widowni do 50% numerowanych miejsc. Na sali obowiązuje całkowity zakaz spożywania jedzenia i napojów, a także na seansie trzeba siedzieć w maseczkach.
Otwarcie kin, jak na razie nie pociągnęło za sobą wysypu premier na ekranach.
– Do 5 marca br. zaprezentujemy głównie filmy, które miały premierę jesienią minionego roku, ale z uwagi na remont sali kinowej nie zostały one w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprezentowane- mówi kierownik kina, Waldemar Włodarczyk. Wyświetlimy na pewno film: ?25 lat niewinności – Sprawa Tomka Komendy?. Z początkiem marca liczymy już na duże premiery, w tym m.in. długo oczekiwany ?Wonder Woman 1984? oraz disneyowską animację ?Co w duszy gra?, które winny zelektryzować kinową widownię. Życzmy sobie,by po dwóch tygodniach, podczas których kina funkcjonują niejako na próbę, wszystko wypadło pozytywnie.
Według wstępnych zapowiedzi od piątku na ekrany ostrowieckiego kina wejdą ?Trolle 2?, ?25 lat niewinności – Sprawa Tomka Komendy?, a także powrócą przedpremierowe pokazy ?Palm Springs?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *