Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 na drodze do sukcesu!

29 stycznia bieżącego roku drużyna, wyłoniona podczas etapu szkolnego, w skład której wchodzą uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim: Jakub Kolasa? klasa II Tia/5, Igor Polakowski ? klasa II Tia/5 oraz Patryk Kozieł ? klasa III Tia, przystąpiła do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego ?CyberSkiller Challenge Poland?.

Okazało się, że wymienieni uczniowie tworzą najlepszą drużynę w naszym województwie i jako jedyni zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu tego roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Prawo udziału w etapie centralnym uzyskało tylko 16 drużyn z całego kraju.
Młodzi informatycy pracują pod kierunkiem nauczyciela ZS nr 3 Dariusza Granata. Opanowali bardzo obszerne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa sieci komputerowej, opartej na systemie Linux ? teoretycznie i praktycznie. Poświęcają dużo czasu na przygotowanie się do konkursu. Swoim zaangażowaniem wypełniają główny jego cel : poszerzają umiejętności i praktyczną wiedzę o cyberbezpieczeństwie.
Do przeprowadzenia konkursu jest wykorzystywana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa UMCS w Lublinie – dra hab. Bogdana Księżopolskiego. Organizatorzy pragną obudzić w uczniach pasję , otworzyć możliwości kariery zawodowej oraz wyłonić talenty w dziedzinie konkursowej. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Uczniowie ZS Nr 3 są na najlepszej drodze, aby otrzymać tytuł najlepszej drużyny w całej Polsce. Trzymamy kciuki!

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *