Mieli przy sobie narkotyki

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwie osoby w wieku 18 i 24 lat za posiadanie marihuany oraz amfetaminy.

-W dniu 17 lutego 2021 r., po godz. 17, policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy podjęli czynności wobec 18-letniego mieszkańca gminy Bodzechów ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie przeszukania stróże prawa ujawnili u niego kilka porcji suszu roślinnego. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczony środek to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do ostrowieckiej jednostki policji, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Niespełna dwie godziny później na terenie naszego miasta funkcjonariusze ogniwa patrolowo -interwencyjnego podjęli interwencję wobec 24-latka z terenu gminy Kunów. Mężczyzna posiadał przy sobie zawiniątka z białym proszkiem. Badanie narkotesterem potwierdziło, że znaleziona substancja to amfetamina. Mężczyzna późnym wieczorem usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *