Jak przykleić kępki rzęs

Niemal każda kobieta marzy o pięknych, intensywnie czarnych i długich rzęsach. Niestety jak to w życiu bywa, mało która kobieta jest w pełni usatysfakcjonowana ze swoich rzęs. Wówczas z pomocą przychodzą kępki rzęs. Jest to szybka, nieinwazyjna i wygodna metoda do samodzielnej poprawy spojrzenia. Odpowiednio przyklejone pozwalają w prosty sposób podkreślić oczy, bez konieczności spędzania długich godzin w salonie stylizacji rzęs.

Kępki rzęs – jak nakładać?

Kępki rzęs do samodzielnej aplikacji można kupić w większości sklepów kosmetycznych i drogerii. Najlepiej sprawdzą się te, w których mamy do dyspozycji różne długości. W ten sposób możliwe będzie zastosowanie ich również na całej długości, bez nienaturalnego efektu czy konieczności samodzielnego przycinania. W większości zestawów producent dołącza niewielką tubkę dedykowanego kleju, który spokojnie wystarczy na wielokrotne aplikacje.

Samodzielne przyklejanie kępek rzęs wymaga doskonałej precyzji. Aby rzęsy wyglądały naturalnie, należy przykleić kępki bezpośrednio na linii rzęs naturalnych lub minimalnie powyżej. Zbyt wysokie przyklejenie kępki rzęs sprawi, że będą się one odznaczać od naszych rzęs naturalnych. Aby ułatwić sobie pracę warto użyć pincety, którą należy delikatnie złapać kępkę, zanurzyć w kleju, a następnie przykleić w odpowiednim miejscu. Następnie kępki rzęs można pomalować wraz ze swoimi naturalnymi rzęsami.

Stylizacja rzęs przy użyciu kępek

W zależności od oczekiwań kępki rzęs pozwalają na dokonanie dowolnej stylizacji oka. Jeśli zależy nam na niemal teatralnym, wyrazistym efekcie, wówczas zaleca się aplikację kępek wzdłuż całej linii rzęs. Tutaj konieczne będzie stosowanie wcześniej wspomnianych stopniowanych kępek. Należy przy tym pamiętać, że w kącikach wewnętrznych mamy najkrótsze rzęsy, które następnie stopniowo się wydłużają, by za źrenicą znów stopniowo się zmniejszać.

Kolejną propozycją jest tzw. stylizacja kocie oko. Aby ją wykonać, wystarczy dokleić kępki rzęs w samych kącikach wewnętrznych oka. W ten sposób możliwe będzie uzyskanie efektu wyciągnięcia, co z pewnością doda charakteru wieczorowym makijażom.

Dlaczego warto wybrać kępki rzęs?

Rozwijająca się trwała stylizacja rzęs, stopniowo wypiera samodzielne przedłużanie rzęs przy wykorzystaniu kępek, to w dalszym ciągu znajdują się miłośniczki tej wygodnej metody. Nic dziwnego, stylizacja rzęs przy wykorzystaniu kępek pozwala na niemal natychmiastową zmianę aplikacji. Takie rzęsy należy zdjąć tego samego dnia wieczorem, a następnego dnia możemy na nowo stworzyć cudowne wachlarze. Co więcej, przy odrobinie wprawy założenie kępek nie zajmie więcej czasu niż standardowy makijaż, podczas gdy w celu założenia trwałej aplikacji musimy poświęcić co najmniej dwie godziny na zabieg. Kolejnym wartym wspomnienia plusem stosowania kępek rzęs jest cena. Kępki możemy przyklejać wielokrotnie, dzięki czemu jednorazowa inwestycja starcza na długi czas.

Znając przewagi kępek rzęs nad trwałą ich stylizacją, warto się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *