Suche włosy. Jak o nie zadbać i pozbyć się problemu?

Suche i plączące się włosy to problem, z którym zmaga się wiele kobiet i mężczyzn. Co zrobić, by pozbyć się tego problemu i móc cieszyć się pięknymi, mocnymi i odżywionymi włosami niemal jak z reklamy? Warto wykorzystać kilka cennych wskazówek, dzięki którym poprawi się struktura włosa, te będą mocniejsze, rzadziej wypadać i pięknie wyglądać. Jak tego dokonać?

Jak wyeliminować problem przesuszonych włosów

— warto zrezygnować z suszarki i lokówki

Przede wszystkim, jeśli problemem są suche włosy, to warto zastanowić się, co sprawia, że taki wygląd przybierają. Bardzo często wpływają na to sprzęty wykorzystywane do stylizacji włosów. Tutaj przede wszystkim suszarka i korzystanie z niej — ciepłego powietrza może przesuszać strukturę włosa, przez co fryzura nie wygląda tak korzystnie, jak chcielibyśmy.

Podobny problem może występować z innymi sprzętami stylizującymi na ciepło fryzurę. Lokówka, która wykonuje skręty różnego rodzaju, wykorzystuje wysoką temperaturę. Bardzo częste stosowanie może wywoływać niepożądane rezultaty. Innym urządzeniem jest prostownica.

Warto pamiętać o tym, że czasem elektryczne urządzenia wykorzystujące ciepło, można zamienić na alternatywne rozwiązania, jakimi są na przykład wałki do włosów. Jakość skrętu będzie bardzo podobna, a włosy nie będą cierpiały z powodu wysokiej temperatury lokówki.

Na jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów warto się zdecydować — szampon, odżywka, maska do włosów

Kolejnym elementem bardzo istotnym przy suchych włosach jest regularne dbanie o ich nawilżenie. Tutaj przede wszystkim warto pamiętać o szamponach, odżywkach i maskach do włosów, które nie będą przesuszać skóry głowy oraz cebulek, a wręcz przeciwnie, będą je wzmacniać i powodować, że będą piękniejsze.

Wybierając kosmetyki do włosów, warto stawiać na produkty, które zawierają wiele naturalnych składników odżywczych. Niestety znajdziemy na rynku także wiele takich preparatów, które dają złudne poczucie wygładzenia i nawilżenia włosów, ponieważ posiadają w składzie silikony. Po spłukaniu włosów okazuje się jednak, że włosy powracają do poprzedniego stanu, a jedynym plusem jest fakt, że łatwiej się rozczesują.

Olejowanie włosów — świetna opcja na poprawienie kondycji i nawilżenia włosów od skóry głowy, aż po same końcówki

Doskonałym pomysłem, wymagającym jednak regularności jest olejowanie włosów. Metoda ta polega na częstym nanoszeniu i wmasowaniu we włosy oraz w skórę głowy nawilżającego olejku. Ten sposób warto wykonywać tuż przed spaniem, ponieważ włosy będą przetłuszczone. Rano z kolei wystarczy umyć głowę po olejowaniu i można cieszyć się pięknymi, dociążonymi i nawilżonymi włosami.

Konsekwentne stosowanie tej metody pozwoli na uzyskanie naprawdę zadowalających efektów bez ogromnych nakładów finansowych. Wartą uwagi jest także konsultacja w salonie fryzjerskim, a co więcej sprawienie sobie specjalnego zabiegu nawilżającego włosy. Ponadto regularne obcinanie suchych końcówek spowoduje zdecydowanie lepsze układanie się fryzury i piękniejszy wygląd włosów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *