Komplet zwycięstw w Łodzi. Niepokonani, a Maksymilian Krakowiak liderem klasyfikacji strzelców

W miniony weekend w Łodzi rozegrano drugi turniej eliminacyjny grupy B mistrzostw Polski juniorów w piłce wodnej. Jak wypadli w zawodach ostrowieccy waterpoliści? Przyglądamy się tym rozgrywkom z zainteresowaniem, gdyż w tej grupie wiekowej U- 19 mamy szansę nawet na złoty medal.
W sobotę nasza drużyna odniosła dwa, przekonujące zwycięstwa nad ŁSTW Łódź i Arkonią Szczecin. Oba mecze nie miały większej historii i praktycznie już po pierwszych kwartach było wiadomo, że podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego dopiszą do swego dorobku komplet punktów. Z kolei w niedzielę zastanawialiśmy, jak ostrowczanie rozstrzygną spotkanie z Neptunem Łódź, z którym w pierwszym turnieju wygrali różnicą jednej bramki. Nasz zespół już po dwóch kwartach prowadził, a spotkanie zakończył szęściobramkowym prowadzeniem.
W poszczególnych spotkaniach za najlepszych graczy naszej drużyny uznano Jana Skalińskiego, Wiktora Staniszewskiego i Maksymiliana Walesica. Co ciekawe, najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek jest nasz Maksymilian Krakowiak, który już 47 razy wpisał się na listę strzelców.
Nasi młodzi waterpoliści awans do drugiego etapu eliminacyjnego zapewnili sobie już po pierwszym turnieju. W drugim etapie rundy eliminacyjnej w grupie C zagrają trzy pierwsze zespoły Grupy A (prowadzi Alfa Gorzów Wielkopolski, a za nią plasuje się Pałac Młodzieży Warszawa) i dwa pierwsze zespoły z grupy B (prowadzi KSZO przed Neptunem). W grupie D wystąpią pozostałe zespoły z grup A i B.
W Łodzi KSZO zagrał w składzie: Jan Skaliński ? Maksymilian Krakowiak, Maksymilian Walesic, Wiktor Staniszewski, Dariusz Woźniak, Daniel Idzikowski, Brajan Nochelski, Wiktor Skit, Oskar Tokarski, Jakub Żelazowski. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.

*UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – Arkonia Szczecin 19:14 (3:4, 6:4, 6:2, 4:4)

*OCMER ŁSTW Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 8:18 (1:6, 1:5, 1:6, 5:1)
*Arkonia Szczecin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7:24 (2:7, 2:6, 2:4, 1:7)
*UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – OCMER ŁSTW Łódź 25:24 (4:7, 7:4, 6:5, 8:8)
*OCMER ŁSTW Łódź – Arkonia Szczecin 14:9 (2:1, 6:3, 2:3, 4:2)
*UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:22 (3:5, 4:8, 4:3, 5:6).

1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 18:0 126:57
2. Neptun Łódź 12:6 106:90
3. ŁSTW Łódź 6:12 80:106
4. Arkonia Szczecin 0:18 62:121

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *