Policjanci ratują życie

W dniu 23 lutego 2021 r., ok. godz. 3, dyżurny ostrowieckiej komendy został poinformowany, że jedna z mieszkanek miasta próbuje odebrać sobie życie. Zgłoszenie to zostało przekazane przez Straż Graniczną i Policję w Barwinku.

-Na miejscu mundurowi zastali zamknięte drzwi, ale policjanci otrzymali klucze go sąsiadki  -mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po wejściu do środka okazało się, że seniorka leży na podłodze. Obok znajdowały się opróżnione opakowania po lekach.

78-latka szybko została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze udzielili jej specjalistycznej pomocy. Dzięki szybkiej interwencji miejscowych służb oraz funkcjonariuszy ze Straży Granicznej i Policji w Barwinku nie doszło do tragedii.


Podobna sytuacja miała miejsce w dniu 22 lutego 2021 r., przed godz. 16, w Opatowie w rejonie ul. Słowackiego, dwaj policjanci, biorący udział w interwencji, uratowali życie 55-latce.

-Na miejscu błyskawicznie zjawił się patrol w składzie sierż. Łukasz Rojek i st. post. Marcin Zdzimira -mówi  mł. asp. Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Już pierwsze czynności wykazały brak funkcji życiowych. Nie było wyczuwalnego tętna i oddechu. Sierż. Łukasz Rojek przystąpił więc do resuscytacji krążeniowo ?oddechowej i prowadził ją do momentu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Drugi z funkcjonariuszy zabezpieczał miejsce zdarzenia i utrzymał stałą łączność z dyżurnym.

Po dotarciu ratowników medycznych policjant dalej pomagał w akcji, a kiedy tętno wróciło kobieta została przetransportowana do szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej, tego samego dnia mieszkanka Opatowa wróciła do domu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *