Dwojak i Wieczorek wygrali VI Noworoczny Turniej Deblowy

W sobotę nasi tenisiści udali się do Radomia i rozegrali VI Noworoczny Turniej Deblowy. Już po raz czwarty zawody odbyły się w Radomiu. Tym razem gościliśmy na nowoczesnych kortach AG Tenis Chorzowska. Po zaciętej walce najlepsi okazali Sebastian Dwojak i Grzegorz Wieczorek. Drugie miejsce zajęli Grzegorz Witek i Artur Wnuk, a trzecie Michał Solecki i Remigiusz Witek.

12 par zostało podzielonych na trzy grupy. Awans do ćwierćfinałów wywalczyły pary: Artur Kaczor/Krzysztof Reszka, Grzegorz Witek/Artur Wnuk, Kamil Kozakiewicz/Marcin Szymański, Michał Solecki, Remigiusz Witek, Roman Jagodziński/Maciej Stefański, Paweł Barański/Marek Kaczmarczyk, Kamil Szmajda/Mirosław i Orłowski i Sebastian Dwojak/Remigiusz Witek. Z turniejem pożegnały się deble: Grzegorz Gromski/JacekZdybski, Dariusz Cichoński/Rafał Lipczyński, Artur Kozieł/Grzegorz Zagożdżon i Robert Michalak/Marcin Nartowski.

Wielkie emocje zaczęły się już w ćwierćfinałach. Sebastian Dwojak i Grzegorz Wieczorek wygrali z Arturem Kaczorem i Krzysztofem Reszką1/4 4/3 14/12.Solecki/R.WItek pokonali parę Jagodziński/ Stefański 4/3 4/2. Kozakiewicz i Szymański ograli debel Barański/Kaczmarczyk 4/0 1/4 12/10. G.WItek/Wnuk wygrali z Szmajdą i Orłowskim 4/3 4/0.

 W półfinale Dwojak i Wieczorek pokonali Soleckiego i R. Witka 4/2 4/2, a G.Witek/Wnuk ograli Kozakiewicza i Szymańskiego 4/1 3/4 10/8.

 W meczu o najniższy stopień podium Soelcki/ R. Witek wygrali z Kozakiewiczem i Szymańskim 10/8. W finale Dwojak/Wieczorek pokonali parę G. Witek/ Wnuk 4/0 4/1.

 Organizatorem zawodów było Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Pierwotnie turniej miał odbyć się w styczniu, jednak z powodu pandemii został przełożony na luty. Kolejny raz ostrowieccy tenisiści przemierzyli ponad 60 km, by rozegrać turniej halowy. Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na korty kryte w naszym mieście.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *