Wygrana z wiceliderem. Świetny Paweł Lipiec, skuteczny Szymon Stanisławski

III liga piłki nożnej. Grupa IV. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Sokół Sieniawa 1:0 (1:0).

1:0 – Szymon Stanisławski, 16 min.

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Mężyk, Dwórzyński, M.Kaczmarek – Nowak (66.Smuczyński), Partyka, Zaklika, Chrzanowski, Paluch – Stanisławski. Trener: Tadeusz Krawiec.

Sokół: Zając- Drelich, Jędryas, Purcha, Kapuściński, Lis, Majda, Grasza, Mazurek (74.Pikiel), Hass (82.Oziębło), King (66.Wójcik). Trener: Ryszard Kuźma.

Żółte kartki: Zaklika, Kraśniewski ? Jędryas, Kapuściński, Grasza, Majda.

Czerwona kartka: Konrad Zaklika (90. minuta, KSZO, za drugą żółtą)

KSZO wygrał mecz po ładnej akcji przeprowadzonej w 16 min. Adam Nowak zgrał piłkę do Jakuba Chrzanowskiego, a ten odegrał do Michała Palucha. Nasz skrzydłowy z lewej strony boiska posłał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej do nadbiegającego Szymona Stanisławskiego, który jako nowy kapitan zespołu nie zmarnował tak dogodnej sytuacji podbramkowej.

Jak się okazało, była to jedna jedyna bramka w tym jakże trudnym dla pomarańczowo-czarnych meczu.

Trudnym, bo wicelider z Sieniawy pokazał na sztucznej murawie boiska przy ulicy Kolejowej wszystkie swoje atuty. Podopieczni trenera Ryszarda Kuźmy częściej byli przy piłce i lepiej nią operowali w polu, mieli więcej z gry i zdarzały się takie okresy spotkania, podczas których spychali nasz zespół do gry w głębokiej defensywie i – na dodatek – przez długie fragmenty nie opuszczali naszej połowy, rozgrywając na niej atak pozycyjny.

W drugiej połowie nasz ambitnie poczynający sobie KSZO, operujący bardziej długimi podaniami, także ograniczał się  do gry z kontrataku. Dwukrotnie na bramkę Sokoła strzelał Szymon Stanisławski, ale nieprecyzyjnie. Za to goście zmarnowali trzy wyśmienite okazje do wyrównania. W 56 min. jeden ze strzałów obronił świetnie dysponowany Paweł Lipiec. W 73 min. piłka wrzucona w nasze pole karne z prawej strony boiska minęła aż trzech piłkarzy Sokoła. Wszyscy z nich złapali się tylko za głowy…. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania na miano piłkarza meczu zasłużył Paweł Lipiec, który przy strzale i dobitce z około 3-4 metrów nie dał się pokonać…

W ostatnich też minutach mecz zaostrzył się i KSZO, po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce jaką ujrzał Konrad Zaklika, kończył spotkanie w dziesiątkę.

Trener Tadeusz Krawiec podkreślił po końcowym gwizdku, że spodziewał się tak trudnego meczu i dlatego podporządkował poczynania zespołu taktyce. Paweł Lipiec chciałby, żeby w każdym meczu zespół grał „na zero w tyłach”, zaś kapitan Szymon Stanisławski mówił, że sztuką jest wygrywać właśnie takie mecze. My dodajmy, że punkty cieszą, zwłaszcza w spotkaniu z wiceliderem, ale w kolejnych meczach spodziewamy się po naszych piłkarzach lepszej gry.

W pozostałych sobotnich spotkaniach: Korona II Kielce – Stal Kraśnik 0:0, Wólczanka Wólka Pełkińska – Wisła Puławy 0:1 (0:1), Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:1), Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3 (0:2), Wisłoka Dębica – Siarka Tarnobrzeg 4:1 (1:1), Podhale Nowy Targ – Lewart Lubartów 0:0.

One thought on “Wygrana z wiceliderem. Świetny Paweł Lipiec, skuteczny Szymon Stanisławski

• 27/02/2021 at 18:07
    Permalink

Lepszy wynik niż gra ale zwycięzców się nie sądzi. Trzeba jednak przyznać ,że Sokół był zespołem lepszym ,przeważał na szczęście nie strzelił bramki .W naszym zespole o ile bramkarz i obrona spisywali się bardzo dobrze to druga linia w żaden sposób nie potrafiła przejąć piłki rozegrać ją i podać do niestety osamotnionego Stanisławskiego, I na koniec oglądanie meczu zza płotu nie należy do rzeczy przyjemnych .Panowie nawiedzeni rządzący Otworzyć Stadiony bo sport bez kibiców nie ma sensu a jak na rzazie otwarte są kościoły gdzie zagrożenie jest o wiele większe niż stadion na powietrzu.