Słodki egzamin cukierniczy

Pyszne ciasta i ciasteczka wyszły spod rąk uczniów Szkoły Branżowej Specjalnej I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wszystko po to, aby zdobyć umiejętności w zawodzie cukiernik. Kurs realizowała Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w ramach projektu ?BĄDŹ ZAWODOWCEM. Rozwijamy kształcenie zawodowe w Ostrowcu Świętokrzyskim?. Uczestniczyło w nim 9 niepełnosprawnych osób.
– Cieszymy się, że pomogliśmy zdobyć uczniom nowe umiejętności ? mówi Agnieszka Rogalińska, prezes ARL. Rozwijanie szkolnictwa zawodowego to nasz priorytet. Zdobycie zawodu chroni przed bezrobociem, a nabyta wiedza praktyczna umożliwi wykorzystanie jej w przyszłości bezpośrednio w pracy. Serdecznie gratuluję młodzieży i osobom, które przygotowały uczniów do tego kursu.
Kurs objął 180 godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Każdy z uczestników otrzymał podręczniki, odzież roboczą, posiłek oraz został objęty ubezpieczeniem NNW. Część teoretyczną zrealizowano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, natomiast praktyczną w pracowni cukierniczej Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Została ona w ramach projektu doposażona w pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia zajęć (m.in. mikser ręczny, maszyna wieloczynnościowa, komplet garnków ze stali nierdzewnej, urządzenie do produkcji lodów). Podsumowaniem kursu był egzamin sprawdzający umiejętności praktyczne uczniów przeprowadzony przez przedstawicieli Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny bardzo dobre, a ich wypieki zdobyły uznanie Komisji, która ponadto była pod wrażeniem wiedzy i umiejętności nabytych przez młodzież. Zakres przygotpwanych przez kursantów wyrobów był bardzo różnorodny ? od ciasteczek ryżowych i piernika, poprzez napoleonka, sernik jogurtowy, keks, aż po smakowite ?brownie?.


Projekt ?BĄDŹ ZAWODOWCEM. Rozwijamy kształcenie zawodowe w Ostrowcu Świętokrzyskim? realizowany jest przez Agencję Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w ramach Działania 8.5: Wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego, Poddziałania 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU (projekty konkursowe) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *