Akcesoria golfowe ? niezbędne wyposażenie golfisty

Podstawowe wyposażenie każdego golfisty to oczywiście kije golfowe, piłeczka golfowa oraz torba na kije. Poza tą absolutną podstawą, niezbędnych lub bardzo pomocnych w grze w golfa jest również sporo innych akcesoriów.

Rękawiczki golfowe, czapka i buty do golfa ? absolutny must have golfisty

Rękawiczki golfowe po pierwsze są ochroną dłoni zawodnika, a po drugie poprawiają stabilność uderzenia. Kij nie ślizga się w ręce, chwyt jest pewny i stabilny. Latem rękawiczki chronią przed poceniem, jesienią i zimą przed zmarznięciem. Stabilizują też chwyt w czasie deszczu. W praktyce gra bez rękawiczek powoduje dyskomfort, a na dłuższą metę bolesne odciski. Golfiści zgodnie twierdzą, że raz można zagrać bez rękawiczek i nic się nie stanie, na stałe jednak są one niezbędnym elementem golfowego wyposażenia. Akcesoria do golfa to niezbędnik każdego golfisty w trakcie gry.

Kolejny niezbędny dodatek dla golfisty ? czapka z daszkiem. Przede wszystkim chroni przed słońcem, zarówno przed udarem i poparzeniami twarzy, gdy w upalny dzień spędzamy kilka godzin na otwartej przestrzeni pola golfowego, jak i przed ciągłym rażeniem promieni słonecznych w oczy. Daszek powoduje, że mamy lepszą widoczność, nie musimy nieustannie mrużyć i męczyć oczu, a to oczywiście przekłada się na lepszą celność przy uderzeniach. Paniom czapka pomaga ujarzmić fryzurę na wietrze, co również wspomaga widoczność ? żaden zagubiony kosmyk nie przysłoni widoku podczas wykonywania uderzenia.

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia każdego golfisty są odpowiednie buty do golfa. Dla osób, które są kilka godzin na nogach i pokonują kilkukilometrowe połacie pola golfowego, ważne jest, aby obuwie było wygodne i komfortowe. Marki Adidas, Nike, Mizuno czy Skechers oferują buty do golfa, które zapewniają wygodę i komfort podczas gry bez względu na warunki atmosferyczne ? zarówno w upalne, jak i deszczowe dni. Odpowiednio wyprofilowana podeszwa zapewnia także stabilność podczas uderzeń.

Warto pamiętać, że jednym z filarów specyfiki tej dyscypliny sportowej jest etykieta golfa. Z kolei jednym z kluczowych elementów etykiety gry w golfa jest dress code golfistów. Zakłada on stosowny strój, w skład którego wchodzą spodnie (dżinsy czy dres nie wchodzą w grę), koszulka polo z kołnierzykiem, a także rękawiczki, buty oraz opcjonalnie nakrycie głowy ? czapeczka z daszkiem lub sam daszek. Są to więc nie tylko względy praktyczne, ale i estetyczne.

Treningowe oraz dodatkowe akcesoria golfowe

Poza podstawowym sprzętem, takim jak kije golfowe, piłeczka golfowa, torba na kije, a także wózek na torbę, jest całe mnóstwo akcesoriów dodatkowych. Możemy do nich zaliczyć między innymi headcovery, czyli ochraniacze na kije golfowe. Headcovery dostępne są w klasycznym designie, ale także w wielu niestandardowych wersjach, na przykład w formie maskotek. Headcovery pełnią funkcję pokrowców na kije, zabezpieczając ich główki przed uszkodzeniem. Do podstawowego ubioru na polu golfowym przydają się także okulary przeciwsłoneczne oraz parasol. Okulary oczywiście na upalne, słoneczne dni, parasol natomiast, by w czasie ulewy móc kontynuować partię golfa i nie moknąć w strugach deszczu.

Bardzo przydatne są również wszelkiego rodzaju uchwyty do toreb golfowych, na przykład na napój, parasol, GPS czy komórkę, czyli rzeczy, które chcemy mieć cały czas na wierzchu i pod ręką. Podczas złej pogody przydają się także pokrowce na torbę i na kije golfowe zabezpieczające przed deszczem. Przydają się także ręczniki oraz wszelkiego rodzaju czyściki, które możemy przypiąć do torby i używać do usuwania z kijów golfowych oraz butów zabrudzeń z ziemi i trawy. Na rynku dostępna jest również cała masa akcesoriów treningowych ? gripy treningowe, piłki treningowe, kije treningowe, maty treningowe, siatki i inne gadżety przeznaczone do ćwiczeń również na sucho, poza polem golfowym. To oczywiście nie koniec, ponieważ akcesoriów ułatwiających życie golfisty jest całe mnóstwo. W ofertach wielu marek znajdziemy tuby na piłki golfowe, specjalne torby na piłki oraz wędki do piłek, przenośne zestawy do mini golfa, dołki golfowe z flagą, radary służące pomiarom prędkości swingu, lustra do treningu puttowania, markery do oznacza piłek, klipsy i tym podobne. Golfowi gadżeciarze mają więc w czym wybierać. Cała gama sprzętu dostępna jest na: https://bogigolf.com.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *