Waterpoliści KSZO wciąż niepokonani!

W miniony weekend na ostrowieckiej Pływalni ?Rawszczyzna? rozegrano drugi etap turnieju eliminacyjnego grupy C mistrzostw Polski juniorów w piłce wodnej. Jak wypadli w zawodach ostrowieccy waterpoliści? Przyglądamy się tym rozgrywkom z zainteresowaniem, gdyż mamy w nich szansę nawet na złoty medal.

W sobotę nasza drużyna odniosła dwa, dość przekonujące zwycięstwa nad Alfą Gorzów Wielkopolski i Pałacem Młodzieży Warszawy. O wyniku meczu z gorzowianami zdecydowała druga kwarta. W tym meczu było tylko 4:3 i 6:5 dla KSZO, ale później nasi waterpoliści włączyli szósty bieg i było po sprawie, bo już w trzeciej minucie trzeciej kwarty prowadzili 9:6, a minutę później 10:6. W kolejnych odsłonach spotkania już tylko powiększali przewagę.

Z kolei w spotkaniu ze stołeczną drużyną o rezultacie spotkania zdecydowała trzecia ćwiartka. Trudno w to uwierzyć, ale po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 1:2, a po drugiej było tylko 2:2. W trzeciej kwarcie ostrowczanie wręcz zdemolowali warszawski zespół rzucając sześć bramek, nie tracąc ani jednej. Było więc po meczu, a ostatnia kwarta przypieczętowała wygraną ostrowczan.

Niedzielny meczu z Neptunem Łódź okazał się chyba najtrudniejszy. Co prawda nasz zespół prowadził od pierwszych minut, nawet 4:1 i 5:2 w trzeciej kwarcie, ale końcówka spotkania należała już do przyjezdnych, podopiecznych Wiktora Bierendiugi. Nasz zespół bez większych problemów potrafił jednak utrzymać prowadzenie, choć na 6 minut przed końcową syreną łodzianie doprowadzili do remisu 5:5.

-W sobotnich meczach drużyna realizowała wszystkie założenia i od razu przekuło się to na rezultaty meczów ? mówi trener, Robert Serwin. -W niedzielę zagraliśmy jednak wyjątkowo nieskutecznie, marnując rzut karny i cztery okresy gry w przewadze, doprowadzając w efekcie do nieco nerwowej końcówki meczu.  Reasumując, cieszą wyniki, bo KSZO w tym sezonie pozostaje wciąż zespołem niepokonanym. Rytm gry drużyny wyznaczał Maksymilian Krakowiak, który z 56 trafieniami prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, ale muszę także wyróżnić naszego bramkarza Jana Skaliński oraz obrońcę, Brajana Nochelskiego.

Oto wyniki i tabela ostrowieckiego turnieju:

*UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 7:8 (2:3, 2:3, 1:1, 2:1).

*Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 11:16 (1:2, 4:7, 2:4, 4:3). B: Krakowiak 6, Staniszewski 4, Walesic 3, Woźniak, Nadbrzuchowski, Nochelski.

*UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – Alfa Gorzów Wielkopolski 14:19 (2:3, 2:4, 5:7, 5:5).

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 12:6 (1:2, 2:2, 6:0, 3:2). B: Ostrowski 3, Nadbrzuchowski 2, Nochelski 2, Staniszewski 2, Idzikowski, Woźniak, Walesic.

*UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa – Alfa Gorzów Wielkopolski 9:7 (2:2, 1:1, 2:1, 4:3)

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 9:8 (1:0, 2:1, 2:2, 4:5). B: Nadbrzuchowski 3, Krakowiak 3, Idzikowski, Nochelski, Staniszewski.

1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  9:0 37:25
2. UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 6:3 23:26
3. Alfa Gorzów Wielkopolski 3:6 37:39
4. KS Neptun Uniwersytet Łódzki 0:9 29:36

KSZO zagrał w składzie: Jan Skaliński ? Igor Ostrowski, Maksymilian Krakowiak, Maksymilian Walesic, Wiktor Staniszewski, Dariusz Woźniak, Daniel Idzikowski, Brajan Nochelski, Wiktor Skit, Oskar Tokarski, Jakub Żelazowski. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki. 

Kolejne spotkania grupa C w 2 etapie eliminacji rozegra 10-11 kwietnia. Miejsce konfrontacji wciąż pozostaje do wyboru.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.