Ostrowieckie obiekty sportowe w reżimie sanitarnym. Tylko dla „zawodowców”

Od soboty 27 marca, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonują w ramach nowych rozszerzonych zasad bezpieczeństwa. Zakaz działalności dotyczy m.in. organizatorów
aktywności sportowej, z wyłączeniem sportu zawodowego. Aktualne obostrzenia obowiązywać będą do 9 kwietnia.
Zamknięta została Pływalnia Rawszczyzna, z wyjątkiem organizacji szkolenia dla członków kadr narodowych sportów pływackich. Pozostałe obiekty MOSiR również mogą być udostępnione wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.
Zawody i treningu mogą odbywać się przy zachowaniu odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15- minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi, itd.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyski wyraża nadzieję, że wprowadzone obostrzenia i dyscyplina w ich przestrzeganiu spowoduje, że 9 kwietnia sytuacja epidemiczna w kraju będzie na tyle dobra, że pozwoli ona na rychłe ?otwarcie? obiektów. Już dziś zapraszamy do korzystania z obiektów i usług MOSiR tuż po zniesieniu ograniczeń. O powrocie do normalności lub likwidacji obostrzeń będziemy informować na naszych stronach internetowych. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.