Powstał przewodnik rowerowy po województwie świętokrzyskim

W ramach współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Wydawnictwa Turystycznego Compass, został opracowany przewodnik rowerowy po województwie świętokrzyskim, który zawiera propozycje 25 tras o różnym stopniu trudności. W przewodniku każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno początkujący rowerzyści czy rodziny z dziećmi, jak i miłośnicy bardziej zaawansowanych tras. Korzystając z zaproponowanych i opisanych tam wycieczek, możemy dotrzeć na rowerze do najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego.

Każda z 25 wycieczek posiada krótkie streszczenie trasy, opis jej przebiegu, informacje o długości oraz profilu trasy, a poprzez kody QR wskazane przy każdej trasie można pobrać na urządzenie mobilne ślad GPX. Wydawnictwo zawiera również szereg praktycznych informacji przydatnych w trakcie podróży, które opisane są za pomocą piktogramów, np. rodzaj nawierzchni, trudność trasy, orientacyjny czas przejazdu itp.

Przewodniki będą dostępne w wersji papierowej w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej, ul. Sienkiewicza 29, Kielce oraz w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej pod adresem https://www.swietokrzyskie.pro/category/rowerowe-swietokrzyskie/
Szczegółowe mapy tras i wycieczek dostępne są pod adresem https://sdi.e-swietokrzyskie.pl/roweroweswietokrzyskie/#

Print Friendly, PDF & Email