Wielki Tydzień piłkarzy KSZO

W Wielką Sobotę ligowo z Avią Świdnik
W miniony weekend nasi piłkarze pauzowali. W piątek rozegrali sparingowe spotkanie z Wieczystą Kraków. Przygotowują się do wyjazdowego meczu z Avią, które w Wielką Sobotę rozegrane zostanie dość kuriozalnie o godz. 11! Co prawda Świdnik to nie zagranica, ale nasi piłkarze tym razem muszą wstać dużo wcześniej, by na godzinę przed meczem pojawić się na tamtejszym boisku przy ulicy Sportowej.
W miniony weekend z zaciekawieniem przypatrywaliśmy się więc wydarzeniom z innych boisk trzecioligowych. Wspomniana już Avia, nasz najbliższy rywal, mimo iż strzeliła w Białej Podlaskiej dwa gole, to przegrała.
Z faktu odbycia puazy przez nasz zespół skorzystały dwie drużyny – Wisłoka Dębica, która zremisowała z ŁKS Łagów i Podhale Nowy Targ, który wygrał u siebie z sandomierską Wisłą. W efekcie KSZO spadł z 6 na 8 pozycję w tabeli.
Największą niespodziankę sprawili piłkarze z Wiązownicy, którzy wygrali z Siarką w Tarnobrzegu. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla zespołu beniaminka z Podkarpacia nie kto inny, jak Wojciech Trochim. Nieoczekiwanie trudną przeprawę w Zamościu z najsłabszym Hetmanem mieli piłkarze wicelidera z Sieniawy. Lekką zadyszkę wykazują gracze ze Stalowej Woli, którzy po porażce z KSZO tym razem nie dali rady w Wólce Pełkińskiej tamtejszej Wólczance. Zastanawiamy się, czy przypadkiem kierownictwu kieleckiej Korony nie zależy już na występach rezerw w trzecioligowych rozgrywkach, bo zespołowi najwyraźniej nie wyszła na dobre zmiana trenera, a o postawie zawodników świadczy ich wysoka porażka na własnym boisku z Orlętami Radzyń Podlaski. I jeszcze jedna refleksja odnośnie kolejnych rezerw, tym razem Cracovii? Okazuje się, że ta drużyna jest groźna, tak jak to pokazała w Ostrowcu, gdy może korzystać z graczy pierwszoligowej jedenastki. W sobotę bez nich zaledwie zremisowała u siebie ze słabiutką Jutrzenką Giebułtów.
Wszystkie znaki na niebie wskazują, że do Świdnika KSZO pojedzie w najsilniejszym składzie, także z Bartłomiejem Smuczyńskim, który z powodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego nie zagrał w meczu kontrolnym z Wieczystą. Na murawie drużynę poprowadzi trener Jarosław Pacholarz, bo Tadeusz Krawiec będzie musiał zaliczyć drugi mecz kary dyscyplinarnej.
W Wielką Środę pucharowa potyczka w Bodzentynie
W najbliższą środę, o godz. 16, piłkarze KSZO rozegrają w ramach 1/8 Okręgowego Pucharu Polski mecz w Bodzentynie z tamtejszą, zajmująca obecnie 9 miejsce w rozgrywkach IV ligi Łysicą. Będzie to po trosze mecz z podtekstami, gdyż trenerem Łysicy jest były nasz gracz i szkoleniowiec, Marek Pastuszka.
Przypomnijmy tylko, że podczas losowania w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach ekipę Łysicy wylosował nam były reprezentant Polski Marek Koźmiński ? wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Z drabinki rozgrywek wynika, że jeśli podopieczni trenera Tadeusza Krawca wygrają w Bodzentynie, to w kolejnym meczu, już ćwierćfinałowym, zmierzą się 5 maja ze zwycięzcą spotkania Star Starachowice ? Pogoń Staszów.
Oto pary 1/8 Okręgowego Pucharu Polski: Sparta Kazimierza Wielka ? Granat Skarżysko-Kamienna, Neptun Końskie ? ŁKS Łagów, Łysica Bodzentyn ? KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Star Starachowice ? Olimpia Pogoń Staszów, Piaskowianka Piaski ? Hetman Włoszczowa, Spartakus Daleszyce ? Korona II Kielce, GKS Nowiny ? Wisła Sandomierz, Czarni Połaniec ? Naprzód Jędrzejów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.