Terytorialsi połączyli na święta

Jak poinformował nas kpt.  Marcin Kowal, żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w przedświąteczne dni, w ramach akcji „Łączymy na Święta” pomagali osobom nie dysponującym możliwościami, w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z najbliższymi. Połączenia miały miejsce zarówno w domach kombatantów, którzy pozostają pod opiekuńczymi skrzydłami żołnierzy WOT, ale również w szpitalach.

To już kolejne święta w czasach pandemii. By przeżywać je w pełni potrzeba bliskości i wspólnego uczestniczenia w świętowaniu magicznego czasu. Towarzyszą temu wspólnie uznawane wartości, wspólnie wypowiadane słowa, wspólnie wykonywane czynności i przeżycia. Każdy z nas oczekuje, by święta wytworzyły szczególne poczucie wzajemnej bliskości i jedności. Zwłaszcza Ci, którzy w tym ciężkim czasie pandemii koronawirusa, odizolowani zostali od rodzin i najbliższych.

Żołnierze 10. ŚBOT – zachowując wszystkie formy ostrożności wynikające z wytycznych sanepidu ? poprzez łącza internetowe łączyli pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osoby samotne, starsze, pacjentów, którzy cierpią na koronawirusa, z ich bliskimi. W sumie w od 31 kwietnia wykonano kilkadziesiąt połączeń podczas których nie brakowało wzruszających momentów. Do akcji włączyło się kilkanaście placówek z terenu województwa świętokrzyskiego. Były to między innymi szpitale w Starachowicach, Końskich, Jędrzejowie i w Czerwonej Górze.

Dzięki akcji łączenia na święta dajemy osobom samotnym i chorym namiastkę wspólnoty w czasie Świąt Wielkiej Nocy.  Każdego dnia nasze działania służą temu, aby w czasie pandemii wspierać jak największą rzeszę mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Podobna akcję żołnierze WOT prowadzili w czasie Świąt Bożego Narodzenia.- powiedział oficer prasowy 10. ŚBOT kpt. Marcin Kowal.

Brak bliskich w czasie świąt boli najbardziej. Dlatego kontakt jest szczególnie ważny. Wzmacnia wolę walki z chorobą, zapobiega poczuciu osamotnienia, daje poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia psychicznie szczególnie w czasie Świąt Wielkanocnych.

Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. majora Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. ?Nurt? jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. To zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *