Nowa ściana kolumbarium

Niedawno zakończono prace przy budowie kolejnej ściany kolumbarium na ostrowieckim Cmentarzu Komunalnym.
Jak przyznaje Zbigniew Bień, prezes Zakładu Usług Pogrzebowych, koszt inwestycji jest duży, jednak jest to przede wszystkim wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców. W istniejących już ścianach nie ma wolnych miejsc.
-Coraz więcej osób jest zainteresowanych pochówkiem z urną w niszy kolumbarium. Obecnie w istniejących niszach nie ma miejsc stąd też pomimo trudnego czasu pandemii i dużych funduszy koniecznych do zabezpieczenia środkami ochronnymi pracowników oraz środkami dezynfekcyjnymi powierzchni, zdecydowałem o tej inwestycji. Wpisuje się ona w całość istniejącego już projektu i zamyka architektoniczną infrastrukturę. W nowej ścianie są miejsca dla 42 urn ? mówi Z. Bień.
Wykonawca inwestycji specjalizuje się w tej branży od 20 lat i jak mówi daje na obiekt wieloletnią gwarancję. -Obecnie zleceń mamy bardzo dużo na terenie całego kraju. Specjalizujemy się od wielu lat w budowie tego typu obiektów. Jesteśmy znaną i solidną firmą. Na nasze obiekty dajemy wieloletnią gwarancję. Coraz więcej ludzi decyduje się na kremację i wybiera pochówki z urną. Coraz więcej samorządów także jest zainteresowanych budową takich obiektów w swoich gminach. Pracy nam nie brakuje ? mówi M. Zając, właściciel firmy rzeźbiarsko ?kamieniarskiej.
Nowa ściana zamyka całość istniejącego już kolumbarium, na które składało się dwie ściany po 40 miejsc i rotunda z ilością 28 miejsc na urnę. Wokół nowej ściany zostały wykonane przejścia z kostki brukowej oraz zasiana nowa trawa ozdobna. Obecnie na ostrowieckiej nekropolii trwają wiosenne prace związane z usuwaniem pozostałości po zimie. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.