Cyberatak ?na mandat karny?

W ostatnim czasie abonenci różnych sieci dostali SMS-y o niezapłaconych mandatach karnych. Wskazana przez nich kwota z reguły była niska. Cyberprzestępcy wskazali również datę, kiedy sprawa zostanie skierowana do sądu. Aby uniknąć takiego postępowania prosili o szybkie uregulowanie zapłaty poprzez podany w wiadomości link.

-Dalszy scenariusz polega na tym, że po kliknięciu w podany przez oszustów link zostajemy przekierowani na stronę łudząco podobną do strony naszego banku, na której z kolei jesteśmy  poproszeni o podanie danych, takich jak: login, hasło oraz kod z SMS-a, potrzebnych do zalogowania się na rachunek bankowy ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Logując się za pośrednictwem fałszywego serwisu przekazujemy w ten sposób przestępcom dane potrzebne do wyczyszczenia naszego konta.

Ostrowieccy policjanci ostrzegają przed tą nową formą cyberataku ?na mandat karny?. Co prawda wskazana przez oszustów kwota z reguły jest niska, to jednak otwierając link przesłany w wiadomości możemy stracić pieniądze, które mamy na koncie, ponieważ jest to próba wyłudzenia danych do logowania w bankowości internetowej!

Pamiętajmy, że dane dotyczące naszego konta bankowego, czy też karty bankomatowej są danymi wrażliwymi i nikomu nie powinniśmy ich udostępniać! Wiadomości SMS o zaległości w płatności za mandat karny są fałszywe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *