Co z obostrzeniami? Przedszkola i żłobki otwarte, dozwolony też sport na świeżym powietrzu…

Rząd – ze względu na dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach oraz wydolność służby zdrowia – podjął decyzję o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia.
W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

Hotele, żłobki i przedszkola, sport
Przedłużone zostaną obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

19 kwietnia otworzone zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci.
Dopuszczona zostanie także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu ? przy zachowaniu limitu 25 osób.

Hotele ? obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych ? np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

Żłobki i przedszkola ? czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.

Sport ? działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu ? limit do 25 osób.

Handel ? ograniczenia
Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
Centra i galerie handlowe ? tak jak obecnie ? pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:
1 osoba na 15 m2 ? w sklepach do 100 m2,
1 osoba na 20 m2 ? w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny ? w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób ? na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne ? pozostają zamknięte.

Edukacja ? uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura ? wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Print Friendly, PDF & Email