Waterpoliści KSZO powalczą o 5 miejsce mistrzostw Polski

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Arkonia Szczecin 12:8 (1:0, 2:3, 6:2, 3:3).

KSZO (w nawiasie liczba zdobytych bramek): Jan Skaliński ? Sebastian Bartosik, Daniel Idzikowski, Igor Szląszkiewicz (2), Jakub Kochański (2), Kacper Nadbrzuchowski (3), Maksymilian Krakowiak (1), Oskar Jarocha, Brajan Nochelski (1), Dariusz Woźniak (1), Maksymilian Walesic, Wiktor Staniszewski (2). Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.

Podobnie, jak w sobotę, tak i w niedzielę o sukcesie naszych waterpolistów decydowała trzecia kwarta spotkania. Co prawda tym razem nasza drużyna prowadziła po pierwszej kwarcie, ale po dwóch ?ćwiartkach? wynik wciąż oscylował wokół remisu. Podkręcenie tempa gry w trzeciej odsłonie meczu znów okazało się zbawienne i zapewniające ostrowczanom końcowy sukces, mimo remisu w zamykającej spotkanie kwarcie.

Najlepszym graczem KSZO w tym spotkaniu wybrano Jana Skalińskiego, naszego bramkarza.

-Arkonia przyjechała do Ostrowca Świętokrzyskiego wzmocniona zawodnikami i to z reprezentacyjną przeszłością ? mówi trener KSZO, Robert Serwin. ?Doświadczenie było więc po stronie szczecinian, ale po naszej stronie większe zaangażowanie, wola walki i chęć zwycięstwa. Faktycznie o naszych wygranych decydowały trzecie kwarty, ale z obu wygranych jestem zadowolony. Do zespołu, po półtorarocznej przerwie,  powrócił Oskar Jarocha. Ciężko trenuje i mam nadzieję, że szybko nadrobi zaległości, co pozwoli naszemu zespołowi, znając pływackie predyspozycje Oskara, prezentować bardziej urozmaiconą grę, choćby z kontrataku.

KSZO ma szansę na wywalczenie ostatecznie piątego miejsca w mistrzostwach, ale o tym zdecydują bezpośrednie mecze na Pływalni Rawszczyzna z Alfą Gorzów Wielkopolski, które zostały zaplanowane na 15 i 16 maja.

W rozegranych w miniony weekend spotkaniach padły następujące rezultaty:

*UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – ALFA Gorzów Wielkopolski 12:35 (2:11, 4:8, 3:10, 3:6) i 14:26 (4:6, 2:6, 2:8, 6:6)

*Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom 12:19 (2:4, 3:7, 7:2, 0:6) i 10:13 (3:3, 1:3, 3:5, 3:2)

*AZS Uniwersytet Warszawski – ŁSTW OCMER Łódź 15:13 (3:2, 4:4, 3:2, 5:5) i 14:9 (3:2, 3:3, 3:3, 5:1)