Co z mapami Ostrowca Świętokrzyskiego w Google?

W ostatnich tygodniach przedstawiciele lokalnego biznesu, ale i samorządowcy zwracali się do nas z prośbą o pomoc w ustaleniu przyczyn zamieszczenia nieaktualnych zdjęć Ostrowca Świętokrzyskiego w popularnej wyszukiwarce Google, a szczególnie oferowanych przez nią usługach.
– Podglądam co nowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo nie jestem na miejscu, a nawet w kraju, a tymczasem większość zdjęć jest z roku 2012, a więc blisko dziesięciu lat i nie uwzględnia szeregu nowych przedsięwzięć- skarżył się jeden z naszych czytelników.
Sprawą postanowiliśmy zainteresować polskie biuro Google.
– Zdjęcia satelitarne pochodzą od zewnętrznych dostawców i nie mamy informacji kiedy zostaną wykonane ponownie ? odpowiada nam Piotr Zalewski z Biura Prasowego Google. Datę wykonania zdjęć można sprawdzić w aplikacji Google Earth. Widzę, że przynajmniej część zdjęć satelitarnych Ostrowca Świętokrzyskiego jest nowsza i pochodzi z 2019 roku. Jeśli chodzi o zdjęcia Street View, to w tym roku auta Street View znowu jeżdżą po Polsce i wykonują zdjęcia. Na stronie z informacjami, gdzie będą jeździć auta, widnieje Ostrowiec Świętokrzyski  (https://www.google.com/intl/pl/streetview/explore/ – należy na liście krajów wybrać Polskę). To czy uda się zrobić zdjęcia, zależy od wielu czynników, m.in od pogody. Jeżeli jednak uda się je wykonać, to trafiają one na Mapy Google kilkanaście miesięcy po ich wykonaniu.

Print Friendly, PDF & Email