Znaleziono zwłoki 42-latka w Denkowie Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski: Prokurator postawił zarzut zabójstwa

Czy do śmierci 42-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego przyczyniły się osoby trzecie? Według Prokuratora Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezarego Skalmierskiego, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca.

 

Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował, że w dniu 25 kwietnia 2021 roku w mieszkaniu w Denkowie odkryto zwłoki mężczyzny.

 -Otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że w domu leży 42-latek i że nie daje on znaków życia ?mówi Rafał Dobrowolski. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci odkryli na ciele denata obrażenia, być może rany kłute, wskazujące na to, że do jego śmierci mógł się ktoś przyczynić. Dokładną przyczynę zgonu wskaże sekcja zwłok. Od jej wyniku zależą dalsze losy postępowania.

W tej sprawie zatrzymano dwie osoby, w których domu znalezione zostały zwłoki. To małżeństwo w wieku 49 i 52 lat. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 0,5 promila alkoholu, a jego 49-letnia żona 1 promil.

W dniu27 kwietnia 2021 r. Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski powiedział, że 52-letniemu mężczyźnie został postawiony zarzut zabójstwa.

-Prokurator prowadzący sprawę skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie 52-latka ?mówi Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski. Andrzejowi P. został postawiony zarzut zabójstwa, tj. czyn z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego.

Natomiast Marta P., która została zatrzymana przez policjantów wraz z 52-latkeim, także była przesłuchiwana w dniu 27 kwietnia 2021 roku. Prokurator postawił jej zarzut z art. 162 par. 1 kk. Czyn ten polega na nie udzieleniu pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mimo, że podejrzana mogła jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat trzech. Prokurator zastosował wobec niej środki wolnościowe.

Sekcja zwłok, która została przeprowadzona, wykazała niezbicie, że w ciele 42-latka były cztery rany kłuto ?cięte.

-Jedna z tych ran przebiła płuco i uszkodziła mięsień sercowy, i w rezultacie okazała się śmiertelna ?dodaje Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski.

W dniu 27 kwietnia 2021 r. 52-latek stanął przed sądem. Prokurator przedstawił wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Śledztwo nabrało tempa. Gromadzone są dowody osobowe (czyli zeznania świadków, wyjaśnienia oskarżonego, opinie biegłych) oraz dowody rzeczowe  (wszystkie przedmioty, ślady materialne i niematerialne, których zabezpieczenie jest możliwe, np. ślady DNA, linii papilarnych itp.) Końcowym etapem może być akt oskarżenia, który prokurator przesyła do sądu.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *