„Wielki Ogień” 2021 hybrydowo?

To już niemal pewne, że Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizuje w tym roku XIV Festiwal im. Miry Kubasińskiej ?Wielki Ogień?.
W zależności od panujących w lipcu, na kiedy został zaplanowany, obostrzeń pandemicznych, odbędzie się on w formule tradycyjnej, hybrydowej lub zdalnej. Zespoły, który chcą wziąć udział w towarzyszącym wydarzeniu konkursie, mogą się zgłaszać do 18 czerwca br. Wszelkie szczegóły wraz z konkursowym regulaminem i kartą zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej http://www.wielkiogien.ostrowiec.info/
– Jesteśmy zafiksowani, że ?Wielki Ogień?, po ubiegłorocznej przerwie jednak zorganizujemy- mówi dyrektor MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jacek Kowalczyk. Już nawet składając wniosek na dofinansowanie tej imprezy do ministerstwa, które ją ostatecznie nie wsparło, zakładaliśmy, że odbędzie się on ewentualnie w formule on-line. Nie wykluczamy, że uczestnicy festiwalu zagraliby w amfi teatrze w Parku Miejskim, ale przy pustej widowni, a my udostępnilibyśmy transmisję w Internecie.
Jak na razie nie ma szczegółowych przekazów co do zdjęcia lockdownu w kulturze, choć podczas ostatniej konferencji Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, padło zapewnienie, że może to nastąpić po majowym weekendzie.
– Przekaz jest bardzo fragmentaryczny, co prawda dający nadzieję, ale stwierdzenie o odmrożeniu po weekendzie majowym jest dość mało precyzyjne- przyznaje Jacek Kowalczyk, dyrektor ostrowieckiego MCK. Bo to przecież może być i 29 maja, a i czerwiec. Dla nas kolejną niewiadomą jest to, czy będą w tym roku imprezy masowe, ale wydaje się, że na takie z pełną publicznością, to sobie jeszcze poczekamy. Obłożenie widowni w granicach 25% z pandemicznymi obostrzeniami wydaje się z kolei od strony komercyjnej po prostu nieopłacalne.
Dyrektor Jacek Kowalczyk liczy, że co do odmrażania kultury w pierwszej kolejności ruszą galerie, a co do kin, nie będzie już tak szybko i łatwo, bowiem dystrybutorzy odwlekają czas z premierami, a nie można też zapomnieć o poprzedzającej wejście na ekrany tytułu akcji promocyjnej.
– Chcemy przygotować wspólną imprezę wszystkich trzech jednostek kultury, które mają swą siedzibę w Ostrowieckim Browarze Kultury, ale nie wiemy co z tego wyjdzie- przyznaje dyrektor MCK. Planowaliśmy ją już w zeszłym roku, ale wszystko blokuje pandemia. Ogólnie nastawiamy się, że podobnie, jak w minione wakacje wyjdziemy z wnętrz, aby swą aktywność skoncentrować na dziedzińcu browaru.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “„Wielki Ogień” 2021 hybrydowo?

  • 30 kwietnia 2021 at 21:02
    Permalink

    Bardzo piekna inicjatywa , ktora upamietnia nasza mieszkanke Ostrowca Mire Kubasinska , wokalistke grupy Breckout Tadeusza Nalepy . Tradycie festiwalu „Wielki Ogen” im. Miry Kubasinskiej trzeba kontynulowac dla popularyzowania muzyki i dla tych talentow ktore dzieki temu festiwalowi beda sie wywodzic z tego miasta. Pozdrawiam mieszkancow Ostrowca Sw.

Comments are closed.